Przesyłanie gier z konsoli Xbox One na Windows 10 już dostępne

Przesyłanie gier z konsoli Xbox One na Windows 10 już dostępne

Przesyłanie gier z konsoli Xbox One na Windows 10 już dostępne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.07.2015 12:35, aktualizacja: 20.07.2015 14:26

Wraz ze zbliżającą się premierą nowego systemu Windows 10 (29 lipca 2015) uruchomiona została kolejna usługa dla konsoli Xbox One - transmitowanie rozgrywki z konsoli Xbox Ona na komputer PC lub tablet z Windows 10.

Funkcja streamingu gier z konsoli Xbox One, dostępna wcześniej wyłącznie w programie wczesnego dostępu, została udostępniona publicznie dla każdego posiadacza konsoli Xbox One i komputera PC lub tabletu z Windows 10. Oznacza to, że użytkownicy mogą obecnie grać gry z konsoli Xbox One na urządzeniu z Windows 10, gdy nie mają fuzycznego dostępu do konsoli. Aby uruchomić usługę wystarczy wybrać odpowiednią opcję w Xbox One, zainstalować najnowszą wersję aplikacji Xbox na PC lub tablecie i dołączyć do urządzenia kontroler przewodowy.

Nowe funkcje dostępne w lipcowej aktualizacji obejmują:

Chat w grupie –. funkcja umożliwia rozpoczęcie rozmowy w grupie pomiędzy użytkownikami Xbox One i Windows 10.

*Moje gry *–. aplikacja umożliwia automatyczne wykrywanie gier Windows Store oraz starszych gier PC i dodawanie ich to kolekcji w aplikacji Xbox. Gry można również dodawać do aplikacji ręcznie, a kolejne pozycje są dodawane do listy, celem usprawnienia ich automatycznego wykrywania.

*Strona domowa *–. aktualizacja menu głównego konsoli Xbox One umożliwia obecnie szybki dostęp do opcji streaming gier z zakładki ostatnio uruchamianych tytułów. W menu pojawiła się również zakładka gromadząca popularne gry dostępne do pobrania ze sklepu Windows.

Profil –. pozwala na wybranie zdjęcia do swojego konta i udostępnienie do znajomym. W menu można również łatwo zmienić wygląda avatara, tag gracza, obrazek gracza czy kolor menu.

Udostępnianie treści znajomym –. lipcowa aktualizacja przynosi możliwość tworzenia nagrań i zdjęć z gier ze sklepu Windows i udostępniania ich w aplikacji Xbox

Avatary Xbox–. aktualizacja menu avatarów pozwala na wykonanie zdjęcia użytkownika i ustawienia go jako wizerunku avatara na konsoli Xbox One i w Windows 10. Pomysł ten został wybrany spośród propozycji fanów uczestniczących w programie Xbox Feedback.

Day One Experience –. posiadacze komputerów PC stawiający pierwsze kroki w ekosystmie Xbox będą mogli skorzystać z uproszczonej procedury tworzenia konta Xbox Live z poziomu systemu Windows 10.

Aby skorzystać z funkcjonalności aplikacji Xbox na Windows 1. wymagana jest najnowsza kompilacja systemu. Aplikacja Xbox będzie aktualizować się automatycznie po każdym udostępnieniu nowej wersji w sklepie Windows. Zaktualizowana wersja aplikacji Xbox powinna nosić sygnaturę 7.7.16004.00000 lub wyższą. Wersję można sprawdzić w ustawieniach systemu Windows 10.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)