Przesyłanie gier z konsoli Xbox One na Windows 10 już dostępne

Przesyłanie gier z konsoli Xbox One na Windows 10 już dostępne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.07.2015 12:35, aktual.: 20.07.2015 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz ze zbliżającą się premierą nowego systemu Windows 10 (29 lipca 2015) uruchomiona została kolejna usługa dla konsoli Xbox One - transmitowanie rozgrywki z konsoli Xbox Ona na komputer PC lub tablet z Windows 10.

Funkcja streamingu gier z konsoli Xbox One, dostępna wcześniej wyłącznie w programie wczesnego dostępu, została udostępniona publicznie dla każdego posiadacza konsoli Xbox One i komputera PC lub tabletu z Windows 10. Oznacza to, że użytkownicy mogą obecnie grać gry z konsoli Xbox One na urządzeniu z Windows 10, gdy nie mają fuzycznego dostępu do konsoli. Aby uruchomić usługę wystarczy wybrać odpowiednią opcję w Xbox One, zainstalować najnowszą wersję aplikacji Xbox na PC lub tablecie i dołączyć do urządzenia kontroler przewodowy.

Nowe funkcje dostępne w lipcowej aktualizacji obejmują:

Chat w grupie –. funkcja umożliwia rozpoczęcie rozmowy w grupie pomiędzy użytkownikami Xbox One i Windows 10.

*Moje gry *–. aplikacja umożliwia automatyczne wykrywanie gier Windows Store oraz starszych gier PC i dodawanie ich to kolekcji w aplikacji Xbox. Gry można również dodawać do aplikacji ręcznie, a kolejne pozycje są dodawane do listy, celem usprawnienia ich automatycznego wykrywania.

*Strona domowa *–. aktualizacja menu głównego konsoli Xbox One umożliwia obecnie szybki dostęp do opcji streaming gier z zakładki ostatnio uruchamianych tytułów. W menu pojawiła się również zakładka gromadząca popularne gry dostępne do pobrania ze sklepu Windows.

Profil –. pozwala na wybranie zdjęcia do swojego konta i udostępnienie do znajomym. W menu można również łatwo zmienić wygląda avatara, tag gracza, obrazek gracza czy kolor menu.

Udostępnianie treści znajomym –. lipcowa aktualizacja przynosi możliwość tworzenia nagrań i zdjęć z gier ze sklepu Windows i udostępniania ich w aplikacji Xbox

Avatary Xbox–. aktualizacja menu avatarów pozwala na wykonanie zdjęcia użytkownika i ustawienia go jako wizerunku avatara na konsoli Xbox One i w Windows 10. Pomysł ten został wybrany spośród propozycji fanów uczestniczących w programie Xbox Feedback.

Day One Experience –. posiadacze komputerów PC stawiający pierwsze kroki w ekosystmie Xbox będą mogli skorzystać z uproszczonej procedury tworzenia konta Xbox Live z poziomu systemu Windows 10.

Aby skorzystać z funkcjonalności aplikacji Xbox na Windows 1. wymagana jest najnowsza kompilacja systemu. Aplikacja Xbox będzie aktualizować się automatycznie po każdym udostępnieniu nowej wersji w sklepie Windows. Zaktualizowana wersja aplikacji Xbox powinna nosić sygnaturę 7.7.16004.00000 lub wyższą. Wersję można sprawdzić w ustawieniach systemu Windows 10.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)