Przestępcy zaczęli drukować skimmery na drukarkach 3D

Przestępcy zaczęli drukować skimmery na drukarkach 3D

Przestępcy zaczęli drukować skimmery na drukarkach 3D
Źródło zdjęć: © catatronic/flickr/CC
21.08.2013 10:00

Drukarki 3D dają niesamowite możliwości tworzenia własnych urządzeń. Niestety dają je wszystkim, przestępcom także. Australijska policja szacuje, że dzięki technologii druku 3D złodziejom działającym w Sydney udało się ukraść już co najmniej 100 tysięcy dolarów.

Choć same urządzenia do kopiowania kart kredytowych nie są niczym nowym, australijska policja twierdzi, że do tej pory nie widziała jeszcze modeli wydrukowanych za pomocą drukarek 3D. Odkryte przez nich urządzenia były doskonale dopasowane do konkretnych modeli bankomatów, a poza kopiowaniem danych z pasków magnetycznych, nagrywały także wpisywanie kodów PIN przez użytkowników.

Co oczywiście nie jest niczym dziwnym w przypadku skimmingu. Ciekawe jest natomiast to, że przestępcy tak szybko postanowili wykorzystać tę technologię do swoich potrzeb. A to z kolei będzie w niedalekiej przyszłości pewnym problemem dla zwykłych użytkowników, ponieważ dzięki drukarkom 3. urządzenia do kopiowania kart płatniczych będą jeszcze trudniejsze do odróżnienia od bankomatów, a przestępcy, zamiast handlować fizycznymi skimmerami, zaczną sprzedawać sobie ich plany.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Strefa 51 istnieje już oficjalnie

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)