Przedpremierowe płyty Biostara na chipsecie P45

Przedpremierowe płyty Biostara na chipsecie P45
30.05.2008 08:30
Przedpremierowe płyty Biostara na chipsecie P45
Źródło zdjęć: © IDG

W serwisie Fudzilla.com pojawiły się informacje na temat dwóch nowych płyt głównych, które będą miały swoją premierę na zbliżających się targach Computex 2008. Urządzenia - modele o oznaczeniach TP45 HP i TPower I45 - zbudowane zostały w oparciu o chipset Intel P45.

Tańsza z nowości - model TP45 HP - wyposażona została w dwa sloty PCI-Express 2.0 x16, które - gdy są oba obsadzone - pracują w trybie x8. Ponadto oferuje dwa sloty PCI-Express x1 i dwa PCI, natomiast na tylnym panelu znajdziemy między innymi porty PS/2 oraz sześć portów USB 2.0. Użytkownik ma możliwość podłączenia dysków twardych za pomocą sześciu złączy SATA oraz uzyskania połączenie z Internetem ( moduł Gigabit Ethernet ); płyta ma też zintegrowaną kartę dźwiękową.

Model TPower I45 to wydajniejsze rozwiązanie, różniące się na pierwszy rzut oka od poprzednika przede wszystkim zastosowaniem korzystającego z ciepłowodu pasywnego, miedzianego systemu chłodzenia ( TP45 HP korzysta z aluminiowych radiatorów umieszczonych na chipsetach ). Oferuje ponadto dwa złącza eSATA, diagnostyczny wyświetlacz LCD oraz przydatne przyciski RESET i POWER.

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane. Producent - jak czytamy w serwisie Fudzilla.com - deklaruje jednak, że będą one konkurencyjne. Warto też wspomnieć, że Biostar zamierza również zaprezentować na zbliżających się targach Computex 2008 nową płytę opartą na chipsecie AMD 790GX.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)