"Przeciągnij i upuść" w Gmailu i inne nowości Google'a

"Przeciągnij i upuść" w Gmailu i inne nowości Google'a

16.04.2010 16:00, aktual.: 16.04.2010 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W e-mailach tworzonych w poczcie Gmail można teraz załączać pliki za pomocą techniki "przeciągnij i upuść". To jednak nie koniec nowości wprowadzonych przez Google. Udostępniono możliwość umawiania spotkań za pomocą e-maila z jednoczesnym odnotowaniem ich w Kalendarzu Google, przygotowano też specjalne narzędzia dla użytkowników Twittera.

Obecnie aby jakieś pliki dołączyć do e-maila tworzonego na stronie Gmaila wystarczy pochwycić je, przeciągnąć na aktywne pole w formularzu tworzenia poczty i upuścić, a program potraktuje je jako załącznik do e-maila.

Wcześniej załączenie pliku, lub co gorsza wielu plików było dosyć kłopotliwe. Trzeba było skorzystać z polecenia "Załącz plik", odnaleźć go w folderze, zaznaczyć i zatwierdzić. Jeśli plików miało być więcej, procedurę należało powtórzyć dla każdego następnego pliku, który miał być załącznikiem. Nowa funkcja umożliwia jednoczesne załączanie więcej niż jednego pliku.

Obraz
© (fot. Google)

Obecnie funkcja jest dostępna jedynie w dwóch przeglądarkach - Google Chrome i Firefoksie 3.6., choć z zamieszczonych na blogu zapowiedzi Google'a wynika, że wkrótce z nowej metody załączania plików do e-maili będą mogli skorzystać także użytkownicy innych przeglądarek.

Kalendarz Google
Drugą nowością w Gmailu, powiązaną z kalendarzem Google jest możliwość umawiania się na spotkania za pośrednictwem zaproszenia umieszczanego w treści e-maila. By skorzystać z tej możliwości trzeba kliknąć polecenie Wstaw: Zaproszenie. To wygodna metoda poinformowania jednej lub większego grona osób o planowanym spotkaniu. Potwierdzenia są odnotowywane wprost w automatycznie tworzonym wydarzeniu w kalendarzu nadawcy.

Google dla Twittera
Google nie zapomina też o miłośnikach Twittera. Narzędzie Follow Finder sugeruje użytkownikom innych użytkowników, których konta i publikowane na nich Tweety mogą być interesujące. Z poziomu Follow Findera można od razu dodać do obserwowanych zasugerowane przez narzędzie profile.

Drugą innowacją wprowadzoną przez Google jest udostępnianie wpisów z Twittera w wynikach wyszukiwania. Po raz pierwszy funkcję wyszukiwania w czasie rzeczywistym wprowadzono w grudniu ubiegłego roku - na stronie z wynikami wyszukiwania użytkownicy otrzymują rezultaty pochodzące z dopiero co aktualizowanych blogów czy serwisów społecznościowych. Obecnie pojawią się wpisy z Twittera, także archiwalne.

Udostępniona w postaci grafiki linia czasu umożliwi dotarcie do wpisów z Twittera, dotyczących jakiegoś wydarzenia z przeszłości. Co ciekawe, użytkownik będzie mógł usunąć swoje wpisy z wyników wyszukiwania Google'a. Nowe narzędzie ma być dostępne wkrótce.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)