Premiera Kindle w Wielkiej Brytanii pod koniec roku?

Premiera Kindle w Wielkiej Brytanii pod koniec roku?

Premiera Kindle w Wielkiej Brytanii pod koniec roku?
Źródło zdjęć: © IDG.pl
17.07.2009 16:00, aktualizacja: 17.07.2009 16:26

Kindle DX, czytnik e-booków amerykańskiego sklepu Amazon, może już w grudniu bieżącego roku trafić do Europy - dokładnie na rynek Wielkiej Brytanii

"Mobile" donosi, że Amazon finalizuje rozmowy z brytyjskimi dystrybutorami urządzeń elektronicznych, którzy mogliby wprowadzić Kindle na rynek brytyjski. Amerykański Qualcomm doszedł również do porozumienia z lokalnymi operatorami sieci telefonii komórkowych, którzy mogliby ewentualnie zbudować sieć usług oferujących e-booki.

Obraz
© (fot. Amazon)

Raport wskazuje, że wiadomo już, które tytuły mogłyby trafić do sprzedaży na Wyspach. Prawdopodobnie Amazon prowadzi teraz rozmowy z gazetami i magazynami o prawa do cyfrowych reprodukcji ich zawartości.

Z drugiej strony Cellular News podaje, że dwaj operatorzy: Vodafone i Orange wspólnie pracują na stworzeniem własnego czytnika ebooków w Niemczech i Francji. Vodafone od pewnego czasu sprzedaje już ten rodzaj urządzenia na rynku niemieckim.

Do tej pory Amazon odmówił udzielenia komentarzu dotyczącego raportu. Rzecznik firmy powiedział: "już wcześniej ogłaszaliśmy, że chcielibyśmy udostępnić Kindle zagranicznym klientom. Na ten moment nie mamy jednak ustalonych żadnych konkretnych terminów".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)