Poznał 12-latkę przez internet i porwał ją przed szkołą

Poznał 12‑latkę przez internet i porwał ją przed szkołą

Poznał 12-latkę przez internet i porwał ją przed szkołą
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
02.06.2008 12:40, aktualizacja: 02.06.2008 14:26

Na karę 8 lat pozbawienia wolności skazał
tarnowski sąd 47-letniego Marka K., oskarżonego o uprowadzenie i
przetrzymywanie ze szczególnym okrucieństwem poznanej przez
internet uczennicy.

_ Wyrok nie jest prawomocny _ - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie Marek Długosz.

Prokuratura oskarżyła Marka K., że wbrew woli opiekunów, w dniach 22-23 października 2007 roku uprowadził i pozbawił wolności dziewczynkę, działając przy tym ze szczególnym okrucieństwem.

Jak ustalono w śledztwie, oskarżony poznał swoją ofiarę za pośrednictwem internetu. Znajomość trwała trzy tygodnie. Po raz pierwszy oboje zobaczyli się w dniu uprowadzenia, kiedy zabrał do auta idące do szkoły dziecko.

Śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do 47-letniego mieszkańca Krakowa, który dzień później został odnaleziony pod Warszawą w firmie, w której pracował jako serwisant sprzętu agd. Obecne z nim dziecko - według relacji funkcjonariuszy - było przerażone.

Marek K. nie był wcześniej notowany przez policję, jest żonaty. Prokuratura oskarżyła go także o posiadanie materiałów pornograficznych z udziałem nieletnich, sfałszowane dokumentów, w tym świadectwa maturalnego, oraz posiadanie nielegalnych programów internetowych.

Jak wynika z uzyskanych informacji, podczas pierwszej rozprawy, przeprowadzanej za zamkniętymi drzwiami, oskarżony zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze. Sąd wymierzył mu karę ustaloną z prokuratorem. Wyrok nie jest prawomocny.

Przy okazji ujawnienia tej sprawy policja apelowała do rodziców, by sprawdzali, z kim ich dzieci kontaktują się przez Internet.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)