Poznaj Androida

Poznaj Androida
Źródło zdjęć: © Google

01.06.2008 20:22, aktual.: 04.06.2008 15:12

Organizacja Android Community opublikowała w sieci szeroką prezentację filmową systemu operacyjnego Android. Nowy interfejs wydaje się łączyć wszystko to, co najlepsze u konkurencji, plus kilka smaczków od Google.

Premiera pierwszych telefonów z Androidem odbędzie się latem tego roku. Poniższa prezentacja została wykonana z użyciem telefonu nieznanej marki pracującego na platformie Qualcomm MSM7201A z procesorem 528 MHz, 128 MB RAM, 256 MB ROM i modułem HSDPA 3,6 Mb/s.

Panel dotykowy przygotowała firma Synaptics - ta sama, która przygotowywała wcześniej rozwiązania dla Apple iPhone - próżno jednak szukać funkcji multitouch w urządzeniu użytym do prezentacji.

Pierwszy z filmów przedstawia strukturę menu, opartego o kilka pulpitów z konfigurowalnym układem ikon. Do tego dochodzi dolny pasek ikon, rozwijalna belka górna i górny (głowny) panel ikon ekranu today. Dużo tego, ale jak widać w filmie nawigacja jest bardzo prosta.

Drugi z filmów zawiera prezentację działania systemu nawigacji satelitarnej. Jak nie trudno się domyślić mapy pochodzą z Google Maps, jednak to co widzimy w prezentacji - tryb hybrydowy z widokiem 3D to coś zupełnie nowego. Podobnie z reszta jak funkcja kompasu, która działa w fenomenalny, niespotykany do tej pory sposób.

Dodatkowa prezentacja Google Maps, tym razem typowy tryb 2D:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)