Polskie Google Book Search o krok bliżej

Polskie Google Book Search o krok bliżej

Polskie Google Book Search o krok bliżej
Źródło zdjęć: © Google
17.05.2007 23:30, aktualizacja: 18.05.2007 09:49

Google oficjalnie rozpoczęło program partnerski Google Book Search w Polsce. Na rozpoczętych dzisiaj międzynarodowych targach książki w Warszawie Santiago de La Mora z Google namawiał polskich wydawców do uczestnictwa w programie.

Mora przekonywał wydawców, że uczestnictwo w Book Search to szansa na dotarcia ze swoimi tytułami do milionów Polaków w Polsce oraz za granicą. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie, na sali było ok. 50 osób - przedstawicieli wydawnictw, niebawem powinniśmy spodziewać się polskich książek w wyszukiwarce Google Book Search.

Darmowa usługa Book Search pozwala użytkownikom przeszukiwać pełny tekst książek, a także a także przejść bezpośrednio z wyników wyszukiwania do strony internetowej wydawcy lub sklepu internetowego oferującego daną pozycję.

Od dzisiaj dostępna jest stron internetowa http://books.google.pl dzięki której wydawcy mogą zgłaszać swoje książki, które trafią następnie do wyszukiwarki. To pierwszy krok na drodze do uruchomienia polskojęzycznej wyszukiwarki pełnej treści książek.

_ -W ramach programu Google Book Search współpracujemy z wydawnictwami z całego świata - od Indii aż po Australię. Są to zarówno międzynarodowi potentataci, jak i małe firmy wydające publikacje niszowe _- mówi Artur Waliszewski, country business manager, Google Poland. _ -Chcemy pomóc wydawcom i autorom w promowaniu ich dzieł, zachęcić użytkowników do odkrywania większej liczby książek, a także zwiększyć widoczność i potencjał handlowy popularnych tytułów. _

Na całym świecie z usługi Book Search korzysta już ponad 10 tys. wydawnictw.

O tym, że polskie książki będą dostępne w Google poinformował nas w listopadzie ubiegłego roku Jens Redmer, odpowiedzialny za program Google Book Search w naszym regionie. W wywiadzie - http://www.internetstandard.pl/news/102574.html Redmer dokładnie wyjaśnia zasady działania Google Book Search.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)