Trwa ładowanie...
d4eak1h

Polski internet w liczbach. Przez 15 lat sporo się zmieniło

Jeden z kanałów YouTube zrobił analizę najpopularniejszych stron internetowych w Polsce. Już od początku danych z 2004 roku WP jest w czołówce, a obecnie nawet na drugim stopniu podium zaraz po Google.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google najpopularniejsze, na drugim miejscu podium WP
Google najpopularniejsze, na drugim miejscu podium WP (YouTube @ zeroo videoo)
d4eak1h

Kiedy Google zawładnęło polską siecią?

Okazuje się, że kiedyś to nie Google było numerem jeden, ale już w 2006 roku przejęło liderowanie i nie zmienia się to po dziś. Obecnie ponad 26 milionów internautów w naszym kraju korzysta z Google. Kiedy w 2006 roku strona przejęła najwyższy stopień podium, wynik plasował się tylko w okolicach 8,5 miliona.

To pokazuje jaką drogę przebył powszechny dostęp do sieci w naszym kraju. 26 milionów ludzi z populacji ponad 38 milionów (dane GUS z połowy 2018 roku) to świetny wynik. Niemalże każdy mieszkaniec Polski może mieć dostęp do sieci i większość go używa.

Google od lat na pierwszym miejscu WP.PL
Google od lat na pierwszym miejscu (WP.PL)

Google od lat na pierwszym miejscu

d4eak1h

Nie każdy znany serwis ma ciągle tyle szczęścia

Z biegiem lat przez najbardziej popularne strony w rankingu na kanale zeroo videoo przewinęły się takie znane marki jak np. Google, Allegro, Microsoft, Wikipedia, YouTube, nk, facebook, OLX a z informacyjnych portali chociażby WP i o2.

A jakie były ciekawe wzloty i upadki? W 2007 roku z czołówki odpadł Microsoft, któremu nie wystarczyło już 6,25 miliona odwiedzających. W 2008 szybki wzrost zanotowała nasza klasa i już w 2009 roku wskoczyła na ostatni stopień podium mając około 9 milionów użytkowników. Stan ten utrzymał się do 2011 roku, kiedy po szczycie z 12 milionami przyszedł Facebook i przejął użytkowników.

WP od początku w czołówce i w coraz lepszej formie

Portal Marka Zuckerberga zaczynał w zestawieniu już w 2010 roku z wynikiem około 5 milionów. Szybko wspinał się po drabinie odstając już tylko od Google pod koniec 2012 roku z niecałymi 13 milionami użytkowników. Zaraz za nim był YouTube (w zestawieniu od 2008 roku z niecałymi 6 milionami).

Teraz portale społecznościowe i wideo są za WP (21,25 miliona użytkowników), które ani razu nie wypadło z zestawienia najlepszych! Niżej jest Facebook z 21 milionami, YouTube to już znacząco mniejszy wynik około 18,75 miliona, a nk (Nasza Klasa) już dawno wyszła z pierwszej dziewiątki.

d4eak1h

Podziel się opinią

Share
d4eak1h
d4eak1h
Więcej tematów