Polska fabryka pralek i lodówek LG

Polska fabryka pralek i lodówek LG
Źródło zdjęć: © LG

02.11.2011 11:53, aktual.: 29.12.2016 08:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Mało kto wie, ale Polska wyrasta na światowego potentata w produkcji sprzętu AGD. W podwrocławskich Kobierzycach, przy zbiegu ulic Koreańskiej, Seulskiej i ulicy LG Electronics, LG wybudowało swoją kolejną już w Polsce fabrykę, tym razem produkującą pralki i lodówki. Fabryka o ogromnych mocach produkcyjnych zaopatruje w pralki i lodówki LG cały rynek europejski, a także Afrykę. Na dwóch liniach montażowych co kilka minut produkowana jest nowa pralka i lodówka. Wybór Polski nie był przypadkowy. Po pierwsze jesteśmy świetnie położeni geograficzne, co ułatwia dystrybucję, a po drugie dysponujemy odpowiednią kadrą i zapleczem, które ułatwiają produkcję. Dzięki temu, znaczek "Made in Poland" zagości w wielu europejskich domach.

1 / 7

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Obraz
© LG

Dzięki podwrocławskiej fabryce firma zamierza uzyskać czołową pozycję na europejskim rynku pralek do roku 2015. Ambitne plany mówią o zdobyciu kilkunastu procent europejskiego rynku.

2 / 7

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Obraz
© LG

Moce produkcyjne fabryki to milion pralek oraz milion lodówek rocznie. Obecnie produkcja jest jednak niższa, a wzrost do miliona sztuk planowany jest właśnie do roku 2015.

3 / 7

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Obraz
© LG

Już niebawem we Wrocławiu będzie produkowana najbardziej zaawansowana, 12-kilogramowa pralka z ładowaniem od przodu, o klasie energetycznej A+++ -20%, która umożliwia użytkownikom zmniejszenie zużycia energii o 20% w porównaniu z pralkami klasy A+++

4 / 7

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Obraz
© LG

Urządzenie jest oparte na technologii LG 6 Motion Direct Drive, która zapewnia czystość, redukcję zagnieceń oraz ten sam wygląd ubrań po wielu praniach. Bęben może wykonywać sześć precyzyjnych rodzajów ruchu - ruch pełnoobrotowy, intensywny półobrót, filtracja, rolowanie, upuszczanie, kołysanie

5 / 7

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Obraz
© LG

Co ważne, nowa linia produkcyjna pralek to także wiele miejsc pracy w regionie. Pod fabryką, która pracuje na kilka zmian widać dziesiątki autobusów dowożących pracowników z okolicznych miejscowości.

Tak duża linia produkcyjna to także szansa dla polskich inżynierów. LG zapowiedziało, że planuje uruchomić w Polsce dział R&D mający zajmować się rozwijaniem i projektowaniem urządzeń AGD.

6 / 7

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Obraz
© LG

Pralka 12-kilogramowa wykonuje w ciągu roku średnio o 40% mniej cykli niż model 7-kilogramowy. W porównaniu z pralką o pojemności 7 kg oznacza to 105 cykli prania w ciągu roku zamiast 179, co daje znaczne oszczędności zarówno w opłatach za wodę jak i energię elektryczną.

7 / 7

Polska fabryka pralek i lodówek LG

Obraz
© LG

Linia lodówek, to innowacyjne podejście do zaprojektowania taśmy produkcyjnej. Na tej samej linii produkowanych jest wiele, całkowicie różnych modeli. Od klasycznych lodówek z zamrażalnikiem o góry, po zaawansowane modele Side By Side z wbudowaną kostkarką i podłączeniem do wody. Aby nie dochodziło do pomyłek przy montażu, całkowicie od nowa zaprojektowano system dostarczania podzespołów na poszczególne stanowiska montażu.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)