Poleasingowy sprzęt IT - co warto wiedzieć

Zakup używanego komputera pozwala na oszczędności przy jednoczesnej inwestycji w dobrej jakości wydajny sprzęt. Czy zakup używanych komputerów jest opłacalny? Przyjrzyjmy się sprzętom poleasingowym.

Poleasingowy sprzęt IT - co warto wiedzieć
Źródło zdjęć: © materialy

Czy zakup używanego komputera jest opłacalny?
Proces planowania zakupu używanego komputera lub laptopa warto zacząć od dokładnego ustalenia budżetu. To pomoże nie tylko w wyborze konkretnego modelu. Porównując nowy sprzęt (prosto od producenta), jaki można dostać w konkretnym przedziale cenowym, z tym używanym można rostrzygnąć, czy taki zakup będzie opłacalny. Najczęściej bowiem nowe komputery ze średniej półki cenowej różnią się pod względem technicznym diametralnie od tych profesjonalnych. Relacja ceny do jakości świadczy więc niezbicie o tym, że warto zainwestować w wydajniejszy kilkuletni komputer niż nowy sprzęt o słabszych parametrach. Nowy sprzęt IT bardzo szybko traci również na wartości. Wartość komputera znacząco spada już po upływie zaledwie roku.

Wiele osób obawia się jednak, że kupując używany sprzęt, ryzykuje awariami i usterkami, których nie widać na pierwszy rzut oka czy szybszym spadkiem wydajności komputera. Jak znaleźć używany sprzęt IT wysokiej jakości? Świetną alternatywą są komputery i laptopy poleasingowe.

Poleasingowe komputery i laptopy - czym są? Czy warto je kupić?
Poleasingowe komputery i laptopy wchodzą do ponownej sprzedaży po tym, jak wynajmująca je wcześniej firma postanowiła wymienić sprzęt na nowszy. Dzieje się to regularnie i jest jednym z powodów, dla którego przedsiębiorstwa decydują się na taki rodzaj umowy. W ten sposób otrzymują najnowsze komputery i oprogramowania, nie musząc martwić się o ich późniejszą sprzedaż i wymianę czy naprawę usterek.

- Zakup poleasingowego sprzętu niesie wiele korzyści - mówi Rafał Zając z cebit.pl. - Sprzęt używany przez firmy jest profesjonalny i sprawdzony. Można więc mieć pewność, że w ręce dostaniemy markowy, wysoce wydajny i trwały komputer w niezwykle atrakcyjnej cenie. Z racji tego, że firmy wymieniają sprzęt regularnie co kilka lat, dostępny sprzęt jest najczęściej około dwuroczny, co sprawia, że zastosowane w konkretnym modelu podzespoły i rozwiązania są nowoczesne i nadal dobrze działają.

Na co zwrócić uwagę, wybierając używany sprzęt IT?
Rozpatrując korzyści wynikające z zakupu poleasingowego komputera czy laptopa, inwestycja w taki sprzęt okazuje się rozsądnym pomysłem. Na co jednak warto zwrócić uwagę, decydując się na taki zakup?

Jeśli zdecydujesz się na zakup poleasingowego sprzętu IT, pamiętaj, że wpływ na jego ogólny stan - zarówno techniczny, jak i wizualny, będzie miało miejsce zakupu. Zakup używanego komputera od osoby prywatnej będzie wiązało się z większym ryzykiem niż zakup ze sklepu czy serwisu, któremu zależy na renomie oraz budowaniu relacji z klientem.

Co więcej, doświadczeni pracownicy doradzą Ci wybór odpowiadającego Twoim potrzebom modelu. Dystrybutorzy chętnie pomagają także rozbudować sprzęt poleasingowy, dostosowując jego parametry do wymagań klienta - w sklepie czy serwisie dostępne są również używane i nowe podzespoły komputerowe oraz akcesoria sieciowe. Dodatkowo sprawdzony dystrybutor udzieli gwarancji na zakupiony sprzęt.

Oprócz źródła pochodzenia sprzętu, wybierając model poleasingowy, warto przyjrzeć się jego marce oraz parametrom technicznym. Jeżeli te aspekty nie będą dopasowane do naszych wymagań, to nawet znaczące oszczędności nie dadzą nam satysfakcji z użytkowania zakupionego urządzenia.

Źródło artykułu:Materiał Partnera

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)