Polacy chętniej korzystają z internetu

Polacy chętniej korzystają z internetu
Źródło zdjęć: © Fotolia / Rawpixel.com

18.11.2015 06:57, aktual.: 18.11.2015 07:08

Co piąty Polak nie wyobraża sobie życia bez internetu. Wykorzystujemy go głównie do pracy i komunikacji - informuje "Puls Biznesu"

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Fundacji Orange, w ostatnich 1. latach internet najsilniej wpłynął na zdobywanie wiedzy i informacji (53 proc. wskazań), załatwianie spraw finansowych (44 proc.) oraz kontakty ze znajomymi i rodziną (42 proc). Ale największą rolę sieć odgrywa w pracy zawodowej. Komunikacja jest na drugim miejscu.

- Obserwujemy coraz głębsze wrastanie internetu w codzienne życie Polaków i wpasowywanie go do zróżnicowanych stylów życia. Duże grupy osób podchodzą do nowych środków komunikowania wybiórczo, rozpatrując je przede wszystkim pod kątem przydatności w życiu prywatnym i zawodowym - komentuje dr hab. Mirosław Filiciak, medioznawca z Uniwersytetu SWPS.

W 200. r. w sieci spędzaliśmy średnio 20 godzin miesięcznie, a w 2014 r. - prawie 73. Może to świadczyć o wzroście zaufania do tego medium. Na upowszechnienie się internetu i nowych technologii wpływa lepszy - i tańszy - dostęp do tych rozwiązań, a także umiejętność posługiwania się nimi.
tb/

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)