Pogoda na Wielkanoc 2020. IMGW: Święta pogodne, ale potem będzie duża zmiana

Pogoda na Wielkanoc 2020. IMGW: Święta pogodne, ale potem będzie duża zmiana
Źródło zdjęć: © WP.PL

10.04.2020 08:59, aktual.: 10.04.2020 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piątek w całym kraju zapowiada się pogodnie, a warunki atmosferyczne będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. IMGW ostrzega jednak, że po świętach należy spodziewać się dużej zmiany, która będzie wynikiem napływającego chłodnego frontu atmosferycznego.

Wielki Piątek będzie raczej ciepły, chociaż temperatura będzie wyraźnie niższa niż w poprzednich dniach i będzie wahać się od 8°C do 15°C. Miejscami może pojawiać się więcej chmur, a na Podkarpaciu i Podhalu może przelotnie padać. W pozostałych regionach pogodnie i bez wiatru.

Pogoda w Wielką Sobotę zapowiada się cieplej niż w piątek, chociaż na niebie pojawi się więcej chmur, ale bez deszczu. Niedziela przyniesie jeszcze wyższą temperaturę, która nad morzem i na południu kraju dojdzie do 20°C.

Ładna pogoda przyniesie ze sobą również korzystne warunki biometeorologiczne, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie i koncentrację. W ciągu dnia będą one przechodzić w obojętne, a wraz z nadciągającym zimnych frontem można spodziewać się ich pogorszenia.

IMGW ostrzega: idzie zmiana pogody

Pogorszenie pogody przyjdzie wraz z poniedziałkiem. IMGW informuje, że należy spodziewać się porywistych wiatrów, deszczy, lokalnych burz, a nawet śniegu. Jak prognozuje Instytut pogodnie może być jedynie w centrum i na wschodzie kraju. W pozostałych regionach pochmurnie, chociaż ciepło - nawet 20°C na południu i zachodzie. Niebezpieczne warunki atmosferyczne mogą pojawić się wieczorem i w nocy:

- Wieczorem i w nocy, na północy i północnym wschodzie kraju oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy w całym kraju temperatura spadnie do –2°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Instytut rekomenduje pozostawanie w domu bez względu na pogodę, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w Polsce. Przypominamy również, że 9 kwietnia odbyła się konferencja, na której potwierdzone zostały nowe przepisy dotyczące zachowania w trakcie epidemii koronawirusa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)