Pogoda. IMGW ostrzega, że niebezpieczne warunki utrzymają się przez najbliższe dni

Pogoda. IMGW ostrzega, że niebezpieczne warunki utrzymają się przez najbliższe dni26.03.2020 08:05
Pogoda. IMGW ostrzega, że niebezpieczne warunki utrzymają się przez najbliższe dni
Źródło zdjęć: © WP.PL

IMGW przypomina, że w najbliższych dniach należy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które mogą "powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

IMGW wydało alert 1. stopnia dotyczący przymrozków, który objął cały kraj. Bezpiecznie ma być jedynie w powiecie tatrzańskim. Przypominamy, że zgodnie z informacją na stronie IMGW, ostrzeżenie 1. stopnia oznacza:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne."

Ostrzeżenie obejmuje niemal cały kraj, w najbliższych dniach możemy liczyć tylko na częściową poprawę. Niebezpieczne przymrozki najprawdopodobniej utrzymają się w woj.: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim.

Nieco lepszych warunków możemy spodziewać się po południu. W większości kraju chmury ustąpią miejsca Słońcu, a temperatura podniesie się nawet do 11 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach do 80 km/h, głównie w górach.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

W dużej części kraju możemy również mówić o korzystnych warunkach biometeorologicznych. Wpłynie to pozytywnie na samopoczucie już od godzin porannych. W ciągu dnia jednak należy spodziewać się pogorszenia warunków na południu kraju. Osoby wrażliwe będą mocniej odczuwały chłód, co wpłynie negatywnie na ogólne samopoczucie. O wiele gorzej meteopaci poczują się jutro - niekorzystne warunki biometeorologiczne wystąpią w niemal całym kraju. To wpłynie na złe samopoczucie oraz może wiązać się z bólami głowy czy mięśniowymi.

294762855331875161
Źródło zdjęć: © imgw
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)