Pogoda. IMGW ostrzega, że niebezpieczne warunki utrzymają się przez najbliższe dni

Pogoda. IMGW ostrzega, że niebezpieczne warunki utrzymają się przez najbliższe dni

Pogoda. IMGW ostrzega, że niebezpieczne warunki utrzymają się przez najbliższe dni
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.03.2020 08:05, aktualizacja: 26.03.2020 12:25

IMGW przypomina, że w najbliższych dniach należy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które mogą "powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

IMGW wydało alert 1. stopnia dotyczący przymrozków, który objął cały kraj. Bezpiecznie ma być jedynie w powiecie tatrzańskim. Przypominamy, że zgodnie z informacją na stronie IMGW, ostrzeżenie 1. stopnia oznacza:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne."

Ostrzeżenie obejmuje niemal cały kraj, w najbliższych dniach możemy liczyć tylko na częściową poprawę. Niebezpieczne przymrozki najprawdopodobniej utrzymają się w woj.: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim.

Nieco lepszych warunków możemy spodziewać się po południu. W większości kraju chmury ustąpią miejsca Słońcu, a temperatura podniesie się nawet do 11 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach do 80 km/h, głównie w górach.

W dużej części kraju możemy również mówić o korzystnych warunkach biometeorologicznych. Wpłynie to pozytywnie na samopoczucie już od godzin porannych. W ciągu dnia jednak należy spodziewać się pogorszenia warunków na południu kraju. Osoby wrażliwe będą mocniej odczuwały chłód, co wpłynie negatywnie na ogólne samopoczucie. O wiele gorzej meteopaci poczują się jutro - niekorzystne warunki biometeorologiczne wystąpią w niemal całym kraju. To wpłynie na złe samopoczucie oraz może wiązać się z bólami głowy czy mięśniowymi.

Obraz
© imgw
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)