Podwójny tuner Sharpa dla mobilnych

Podwójny tuner Sharpa dla mobilnych

Podwójny tuner Sharpa dla mobilnych
23.05.2007 15:00

Sharp przedstawił nowy moduł tunera o oznaczeniu VA3B5EZ915. Firma twierdzi, że urządzenie jako pierwsze na świecie obsługuje dwa standardy naziemnej telewizji cyfrowej.

Nowy moduł - o oznaczeniu VA3B5EZ915 - przeznaczony jest do montażu w najróżniejszych urządzeniach mobilnych - np. w telefonach komórkowych. Umożliwia on odbiór treści multimedialnych w standardzie T-DMB ( Terrestrial-Digital Media Broadcasting ) oraz DVB-H ( Digital Video Broadcasting-Handheld ). Nowość spełnia wymagania stawiane przed tego typu urządzeniami, czyli charakteryzuje się niewielkimi wymiarami ( 8 x 8 x 1,25 mm ) oraz niskim zapotrzebowaniem na energię - 43 mW ( DVB-H ) i 190 mW ( T-DMB ).

Standard DVB-H jest intensywnie rozwijany w Europie, natomiast sygnał T-DMB rozpowszechniony jest na Dalekim Wschodzie. Sharp przypomina też, że od momentu wprowadzenia takich usług w Japonii - czyli naziemnej telewizji cyfrowej One-Seg ( ruszyła w kwietniu ubiegłego roku ) - w kraju tym sprzedano już około dziesięciu milionów kompatybilnych telefonów komórkowych.

Tuner trafi na rynek na początku lipca. Jego cenę ustalono na ( po przeliczeniu z jenów ) 185 USD.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)