Podsłuchiwanie rozmów przez Skype

Podsłuchiwanie rozmów przez Skype

Podsłuchiwanie rozmów przez Skype
Źródło zdjęć: © Skype
27.08.2009 13:23, aktualizacja: 27.08.2009 14:13

Szwajcarski projektant oprogramowania opublikował na swojej stronie internetowej kod źródłowy programu, który pozwala na potajemne podsłuchiwanie szyfrowanej komunikacji realizowanej za pośrednictwem Skype'a

W tym celu aplikację należy przemycić na żądany komputer pod postacią konia trojańskiego. Jak pisze autor programu, tam zagnieżdża się on w obrębie działającego procesu Skype'a, po czym potajemnie rejestruje dane audio rozmów i przekazuje je do zewnętrznego serwera w postaci plików MP3.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Już w 2008 roku przedstawiciele grupy CCC opublikowali pismo, w którym twierdzili, że bawarskie organa sądownicze, względnie tamtejsza policja, stosują podobny program firmy DigiTask. Instytucje te nigdy nie zaprzeczyły ujawnionym rewelacjom. Według doniesień prasowych w Szwajcarii wykorzystuje się do podobnych celów oprogramowanie firmy ERA IT Solutions. Wspomniany programista twierdzi, że przez lata pracował właśnie dla tego przedsiębiorstwa, zajmując się głównie zagadnieniami typu "malware stuff". Podając powody, dla których zdecydował się na upublicznienie programów szpiegujących na licencji GPL, programista twierdzi, że chciałby nieco rozświetlić ten mroczny temat.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)