Po wakacjach tańsza "neostrada tp" w wolniejszych opcjach

Po wakacjach tańsza "neostrada tp" w wolniejszych opcjach

29.07.2010 10:14, aktual.: 29.07.2010 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telekomunikacja Polska na przełomie września i października przedstawi nową ofertę dostępu do Internetu. Ciągle pod marką neostrada tp, a nie Orange, a promocja będzie nazywała się SuperInternet

Obniżki, które wynikają z zaakceptowanych właśnie przez UKE nowych cen na podstawie tzw. testu zawężania marży, mają być mniejsze niż w wypadku kwietniowej oferty szybkich opcji, ale wyraźnie odczuwalne. Nie ma mowy o zejściu z ceną o 40. jak przy szybszych opcjach, bo wtedy - zdaniem prezesa TP Macieja Wituckiego - oferta detaliczna byłaby tańsza od hurtowej (BSA), ale z jego słów dało się wywnioskować, że może chodzić o około 20%.

Witucki liczy na to, że wraz z wprowadzeniem nowej oferty dla wolniejszych łączy, zwiększy się dynamika nowych łączy Polsce oraz udział TP w aktywacjach netto. Przychody telekomu mogą spaść w okresie 3-6 miesięcy od jej wprowadzenia, ale potem ilość sprzedawanych łączy powinna zrekompensować ich niższą cenę.

TP obniży ceny na mocy zeszłorocznego porozumienia z UKE, w którym zapisano, że przy hurtowej ofercie dostępu do Internetu (BSA) odejdzie się od wyceny _ retail minus _ (czyli 51% upustu od ceny detalicznej) a przejdzie na _ cost plus _, czyli w oparciu o realnie ponoszone koszty, wyrażone w dość skomplikowanym wzorze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (129)
Zobacz także