Płyta Asus Rampage IV Extreme - specjalnie dla graczy, ale drogo

Płyta Asus Rampage IV Extreme - specjalnie dla graczy, ale drogo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.12.2011 11:09, aktual.: 20.12.2011 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Płyta główna Asus Rampage IV Extreme obsługuje procesory Intel Sandy Bridge-E oparte na gnieździe LGA2011 ze zintegrowanymi kontrolerami pamięci i PCI Express obsługującymi czterokanałową pamięć DDR3 (8 DIMM) i 4 złącza PCI Express 3.0.

Rampage IV Extreme obsługuje specyfikację PCIe 3.0. co zapewnia wysoką prędkość oraz dużą wygodę dzięki wstecznej kompatybilności z urządzeniami PCIe 1.0 i PCIe 2.0. Ponadto, płyta ta wyposażona jest w technologię SLI/CrossFireX on Demand obsługującą do czterech kart graficznych w konfiguracji 4-Way SLI lub CrossFireX.

Rozwiązanie to- nazwane Multi GPU zapewnia najlepszą jakość grafiki, a czterokanałowa architektura DDR3 podwaja przepustowość pamięci i przyspiesza działanie systemu. Technologia OSD Monitor umożliwia monitorowanie ustawień systemowych w czasie rzeczywistym dzięki graficznej nakładce wyświetlanej na ekranie monitora. Pozwala wyświetlać kody POST, status sprzętu, a nawet odczyty z VGA Hotwire i Subzero Sense, a wszystko to z poziomu monitora. Dzięki rozwiązaniu VGA Hotwire użytkownik może podłączyć do płyty głównej podwójny kabel i przylutować jego dwie końcówki do regulatora zasilania karty graficznej, co pozwali na precyzyjną i bezpieczną regulację napięcia.

Funkcja Subzero Sense umożliwi użytkownikowi dokonanie dokładnych pomiarów temperatury podczas chłodzenia LN2. nawet, gdy spadnie ona mocno poniżej zera. Technologia Extreme Engine Digi+ II została ulepszona i uzupełniona o wykonane w Japonii kondensatory 10K Black Metallic, natomiast cyfrowy układ VRM umożliwia użytkownikowi osiągnięcie najwyższej wydajności. Precyzyjna regulacja oznacza większą wydajność, stabilność i dłuższą żywotność podzespołów niż zwykłe. Co więcej, funkcja ROG Connect pozwala na połączenie komputera z notebookiem za pomocą kabla USB umożliwiając przeglądanie statusu sprzętu na ekranie notebooka, jak również zmianę parametrów na poziomie sprzętu w czasie rzeczywistym. Dzięki karcie Bluetooth, w którą wyposażone są wybrane płyty główne ASUS ROG, użytkownik może monitorować swój komputer bezprzewodowo i w czasie rzeczywistym dostosowywać parametry takie jak napięcia i częstotliwości ze swojego iPhone'a lub iPada.

Płyta ma także wbudowany 7.1-kanałowy kodek HD audio (High Definition Audio, wcześniej znany pod nazwą Azalia.

Cena płyty z grą Battlefiled3: 1800 zł.

Komentarze (0)