PlayStation 5 nawet za dwukrotnie wyższą cenę w dniu premiery

Reklama Sony PlayStaion 5 w Tokio
Reklama Sony PlayStaion 5 w Tokio
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA, KIMIMASA MAYAMA
Bolesław Breczko

12.11.2020 13:43, aktual.: 02.03.2022 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

12 listopada 2020 miała miejsce światowa premiera konsoli Sony PlayStation 5. W Japonii, ojczyźnie Sony, konsola wyprzedała się od razu, a w internecie można było ją odkupić za prawie dwukrotnie wyższą cenę.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 znacznie zwiększyła popyt na sprzęt do rozrywki domowej. Nic więc dziwnego, że premiera najnowszej konsoli Sony cieszy się większym niż zwykle zainteresowaniem. Wcześniej informowaliśmy, że PS5 nie będzie można kupić w dniu premiery w Polsce, bo wszystkie egzemplarze już zostały sprzedane. Okazuje się, że wysokie zainteresowanie konsolą jest nie tylko w naszym kraju.

Reuters informuje, że w dniu światowej premiery 12 listopada konsola PlayStation 5 natychmiast wyprzedała się w Japonii, skąd pochodzi Sony. Tam też nie można było kupić PS5 w sklepie, ale ze względu na pandemię, a nie dostępność. Zakup konsoli przez internet też jednak okazał się szybko niemożliwy, bo cały zapas został wyczerpany. Niektóre sklepu urządzały nawet loterię wśród chętnych na zakup.

Tego samego dnia na japońskiej stronie typu Allegro lub OLX można było odkupić PlayStation 5 od tych, którym udało się ją zdobyć. U nich konsola kosztowała jednak prawie dwa razy więcej. Oryginalna cena PS5 w Japonii to równowartość 1900 zł, w internecie była dostępna za 3420 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)