PKP: sprawdź, czy pociąg ma opóźnienie zanim wyjdziesz na dworzec

PKP: sprawdź, czy pociąg ma opóźnienie zanim wyjdziesz na dworzec
Źródło zdjęć: © PKP

16.01.2014 11:39

Dzięki temu, że ciągłemu monitorowaniu poddane jest ponad 700 jednostek poruszających się po całym kraju, wszyscy pasażerowie na stronie www.przewozyregionalne.pl/gps mogą sprawdzić, czy pociąg przyjedzie planowo, czy może będzie miał opóźnienie.

System lokalizacji, który funkcjonuje w Przewozach Regionalnych umożliwia śledzenie aktualnego położenia pociągu i jego faktyczną prędkość. Na podstawie danych otrzymywanych z urządzeń GPS, można właśnie określić m.in. czas przyjazdu składu lub to czy lokomotywa ma opuszczony pantograf. System monitoringu zasila dodatkowo inne systemy Przewozów Regionalnych, dzięki czemu możliwe jest określenie w trybie online zgodnego z harmonogramem poruszania się jednostek lub wskazanie ewentualnych rozbieżności pomiędzy planowanym położeniem pociągu danej relacji, a jego faktyczną lokalizacją. Osoby odpowiedzialne za tego typu weryfikację mają rzeczywisty pogląd na sytuację przez całą dobę, a to - jak twierdzi Maciej Zegar, Dyrektor Biura Utrzymania Taboru w Przewozach Regionalnych - znacznie ułatwia pracę i pomaga uniknąć niebezpiecznych sytuacji na trasach kolejowych.

Usługa monitoringu jednostek trakcyjnych dostarczana przez Data System Group funkcjonuje w Przewozach Regionalnych od 200. roku. W najbliższym czasie planowane jest jej rozszerzenie. Nowy system będzie umożliwiał podłączenie znacznie większej liczby komponentów, co pozwoli m.in. na możliwość weryfikacji maszynistów i kierowników pociągów znajdujących się aktualnie w danym taborze.

Opóźnienia pociągów sprawdzisz pod tym adresem: http://www.przewozyregionalne.pl/gps

Polecamy na stronie Lokalizacja.info: Nie ułatwiaj złodziejowi!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)