Pixel Heaven 2015 - po raz pierwszy aż trzy dni i do tego w kinie!

Pixel Heaven 2015 - po raz pierwszy aż trzy dni i do tego w kinie!
24.06.2015 14:20
Pixel Heaven 2015 - po raz pierwszy aż trzy dni i do tego w kinie!

W weekend 18 – 20 września w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się trzecia edycja Pixel Heaven - wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku.

Atrakcji jak zawsze nie zabraknie dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit gotowych do zabawy, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Pixel Heaven to także święto współczesnych graczy i największy w Polsce festiwal dla niezależnych twórców gier – czyli wystawa twórców PIXEL.EXPO, nagrody PIXEL.AWARDS oraz dwudniowa konferencja DEV.CONNECT.

To nie koniec atrakcji. Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zmierzyć się z innymi uczestnikami w wyścigu w kapsle na torze Red Bulla czy zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Tradycyjnie nie zabraknie Nocy z Demosceną. Odbędzie się konkurs „retrocosplay”. oraz „Giełda Bajtka” - czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Przygotowana zostanie specjalna strefa Star Wars obfitująca w szereg atrakcji dla fanów sagi. A podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą dobrze zaopatrzone bary, pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)