Pierwsza taka transmisja z międzynarodowej stacji kosmicznej

Pierwsza taka transmisja z międzynarodowej stacji kosmicznej
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Bolesław Breczko

25.04.2017 14:00, aktual.: 25.04.2017 17:50

W środę, po raz pierwszy w historii, astronautka NASA przeprowadzi transmisję na żywo w niesamowicie wysokiej rozdzielczości 4K (Ultra High Definition).

Peggy Whitson, astronautka, która ma na koncie rekordową ilość godzin spędzonych w przestrzeni kosmicznej, weźmie udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym: „Sięgając gwiazd: łącząc się z przyszłością z Nasa i Hollywood.” Nie będzie to więc niestety spacer kosmiczny czy nawet wycieczka po stacji. Niemniej jednak będzie to wydarzenie przełomowe. Sam panel dyskusyjny to część konferencji poświęconej rozwojowi technologii obrazowania oraz usług chmurowych w służbie nauki i filmografii. Od strony technicznej transmisję będzie obsługiwał Amazon, który udostępni w tym celu serwery usługi Amazon Web Services.

Transmisja będzie dostępna za darmo dla każdego na tej stronie w środę o 19:30 wieczorem czasu polskiego. Aby obejrzeć transmisję w pełnej rozdzielczości UHD trzeba dysponować po pierwsze telewizorem obsługującym 4K, a po drugie szybkim internetem .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)