Pawlak walczy z piractwem w Polsce

Pawlak walczy z piractwem w Polsce

Pawlak walczy z piractwem w Polsce
29.05.2009 13:32, aktualizacja: 29.05.2009 14:51

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak objął patronat nad ogólnopolską akcją walki z piractwem w firmach. Inicjatywa „Zrób to samo” skierowana jest do polskich przedsiębiorców, jej kulminacją ma być bezpłatne szkolenie podczas którego przedsiębiorcy będą mogli dokładnie poznać korzyści z wprowadzonego w firmie systemu zarządzania legalnością oprogramowania.

Jak wynika z opracowania przeprowadzonego na zlecenie Business Software Alliance, zmniejszenie piractwa w Polsce o 1. punktów procentowych stworzyłoby 1900 miejsc pracy oraz zwiększyłoby dochody budżetowe o 268 mln złotych.

By przekonać przedsiębiorców o korzyściach z audytu oprogramowania Waldemar Pawlak postanowił święcić przykładem - zlecił przeprowadzenie audytu w ministerstwie, którym kieruje. Jego wyniki upubliczniono na stronie programu „Zrób to SAMo”

Obraz
© (fot. PAP /Leszek Szymanski)

Inne, przygotowane w 200. roku, opracowanie pokazuje jak istotna wśród polskich przedsiębiorców jest ta problematyka: 64% przedsiębiorców, którzy wzięli udział w badaniu, nie jest do końca pewnych czy używane w ich firmie oprogramowanie jest legalne; 98% twierdzi, że licencjonowane oprogramowanie jest dla firmy bardzo lub całkiem ważne; (badanie przeprowadzone przez GfK NOP na zlecenie Business Software Alliance).

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnym szkoleniu – mogą zarejestrować się tutaj

Dlaczego warto zrobić audyt oprogramowania? Przeczytasz o tym tutaj. tutaj. .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)