Panasonic wprowadza telefon komórkowy dla seniora KX‑TU301

Panasonic wprowadza telefon komórkowy dla seniora KX-TU301
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.11.2011 14:22, aktual.: 03.03.2013 23:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic wprowadza na rynek w Polsce model KX-TU301 - łatwy w obsłudze dwupasmowy (900/1800 MHz) telefon GSM. Telefon ten został stworzony z myślą o starszych użytkownikach, dlatego też łączy w sobie wiele istotnych przy codziennym użytkowaniu cech i funkcji, takich jak duży ekran, podświetlana klawiatura, duże przyciski, wbudowany głośnik oraz głosowe potwierdzanie wybieranych numerów i priorytetowych połączeń.

Telefon jest też bardzo poręczny i pewnie leży w dłoni. Wbudowana metalowa ramka chroni telefon przed skutkami przypadkowego upadku.

Telefon KX-TU30. jest wyposażony w podświetlaną klawiaturę, a wszystkie przyciski są duże i wystają ponad obudowę, co poprawia funkcjonalność urządzenia szczególnie w przypadku osób słabiej widzących. Klawisze przycisku nawigacyjnego działające w czterech kierunkach (w górę, w dół, w lewo i w prawo) zmniejszają liczbę czynności wymaganych do wykonania każdej operacji. Wszystkie główne funkcje, na przykład regulację głośności, tryb głośnomówiący czy latarkę LED, można obsługiwać osobnymi przyciskami.

Telefon Panasonic KX-TU30. posiada kolorowy wyświetlacz TFT o wysokim kontraście, na którym każdy znak jest wyraźny i widoczny zarówno w jasnym, jak i w ciemnym otoczeniu. Wszystkie czcionki są białe i wyświetlane na czarnym tle, co zwiększa ich kontrast i czytelność.

Firma Panasonic opracowała funkcję potwierdzania głosowego, po której włączeniu wbudowany głos odczytuje i potwierdza wybierane numery, dzięki czemu można sprawdzić poprawność wprowadzonego numeru i zminimalizować ryzyko pomyłek. Nowy telefon firmy Panasonic ma też wbudowany głośnik, za pomocą którego można rozmawiać bez konieczności trzymania telefonu przy uchu. Do telefonu dołączona została stacja dokująca, dzięki której ładowanie telefonu jest proste i wygodne (aparat KX-TU30. można również ładować przy użyciu samego zasilacza).

*Priorytetowe połączenia *
Łatwo dostępny czerwony przycisk z tyłu telefonu umożliwia w razie potrzeby mogą jednym naciśnięciem tego przycisku nawiązać połączenia z pięcioma ustawionymi wcześniej numerami oraz wysłać na nie wiadomości SMS. Połączenia są nawiązywane aż do chwili odebrania rozmowy przez jednego z wybranych odbiorców.

Dla aparatów słuchowych

Funkcja eliminacji zakłóceń zapewnia wyraźną transmisję dźwięku bezpośrednio do takiego urządzenia. Dzięki temu rozmowa jest wyraźna i w pełni zrozumiała. System dźwięku wysokiej jakości zawiera korektor wzmacniający wysokie tony, które trudniej jest usłyszeć starszym osobom oraz użytkownikom aparatów słuchowych.

**[ Telefon dla seniora - sprawdź nowości, recenzje, testy ](

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)