Oto najmniejszy na świecie mikroprocesor ARM

Oto najmniejszy na świecie mikroprocesor ARM

Oto najmniejszy na świecie mikroprocesor ARM
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.02.2013 10:30

Procesory ARM same w sobie są już energooszczędne w porównaniu np. do architektury x86. Jednak architektura ARM też ma pewien podział poboru prądu.

Na szczycie tej listy są wysokowydajne układy Cortex-A15. zaś na samym dole – Cortex-M0+. Wymiary nowego procesora to 1,9 x 2,0 x 0,56 mm, więc jest o 25 proc. mniejszy od poprzedniego rekordzisty. Aby sobie uświadomić jak niewielki jest ten układ, rzućcie okiem na poniższe zdjęcie. Tak, KL02 to ten okruch znajdujący się na przycisku klawiatury.

Kinetis KL0. bazuje na rdzeniu ARM Cortex-M0+ taktowanym zegarem 48 MHz. Układ zasilany jest napięciem 1,71-3,6V i znajdzie zastosowanie w ultra-energooszczędnych urządzeniach zasilanych bateriami. Procesor dysponuje własną pamięcią flash o pojemności 32 KB i pamięcią RAM – 4 KB.

Cena – 75 centów w przypadku zamówień na 100 000 sztuk. Pierwszych egzemplarzy procesora należy się spodziewać nie wcześniej niż w lipcu, chociaż pierwsze próbki będą wysyłane już od marca. Pełną informację prasową możecie przeczytać na stronie producenta.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "My Book Live Duo 2013 NAS w wersji kompletnej"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)