Oto najbardziej znienawidzony człowiek w Internecie

Oto najbardziej znienawidzony człowiek w Internecie

Oto najbardziej znienawidzony człowiek w Internecie
Źródło zdjęć: © via Chip.pl
25.06.2012 09:46

Przeczytawszy tytuł, prawdopodobnie wielu z was pomyślało o Zbigniewie Hołdysie. Otóż nie. Jest człowiek, który Internautom naraził się jeszcze bardziej.

Mowa o Charlesie Carreonie, prawniku serwisu FunnyJunk. Wysłał on list do Matthew Inmana, założyciela popularnego serwisu komiksowego - The Oatmeal, na którym zamieszczane są różne śmieszne kreacje. W liście oskarżył on Inmana o publiczne zniesławienie witryny FunnyJunk w zeszłym roku, za co zażądał 20 tysięcy dolarów odszkodowania. Twórca The Oatmeal odpowiedział złośliwym obrazkiem, na którym jego (niekoniecznie szczupła) mama miała uwodzić niedźwiedzia. Jak można przypuszczać, nie spodobało się to Carreonowi.

Następnie Inman postanowił zebrać żądaną sumę. Bynajmniej nie po to, by oddać ją serwisowi FunnyJunk, ale po to, by zrobić fotografię tych pieniędzy i przesłać ją prawnikowi, a potem oddać je na cele charytatywne. Internautom pomysł przypadł do gustu i w tej chwili Inman zebrał już 200 tysięcy dolarów, czyli 10-krotnie więcej, niż chciał.

Gdy o całej akcji dowiedział się Carreon, pozwał wszystkich: od Inmana, przez witrynę zbierającą pieniądze Indiegogo, organizację National Wildlife Federation, organizację charytatywną American Cancer Society, aż po kogoś, kto podszył się pod niego na Twitterze.

To jednak nie wszystko. Gdy osoba podszywająca się pod Carreona przyznała się do tego w komentarzu pod jednym z artykułów w serwisie ArsTechnica, prawnik pozwał także... serwis ArsTechnica. Twitter także wkrótce dostanie wezwanie sądowe, prawdopodobnie za to, że dopuścił do podszywania się.

My pozdrawiamy Pana Zbyszka Hołdysa.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czego warto się uczyć by dobrze zarabiać w it

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)