Oto jest Samsung Galaxy Note 7. To smartfon na sterydach

Oto jest Samsung Galaxy Note 7. To smartfon na sterydach
Źródło zdjęć: © WP

02.08.2016 17:00, aktual.: 03.08.2016 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung zaprezentował właśnie Note’a 7 – nową odsłonę potężnego, biznesowego urządzenia. Producent połączył w nim najlepsze cechy linii Note z cechami Galaxy S7 oraz S7 Edge. Mamy w nim więc i wielofunkcyjny rysik i znakomity aparat i specjalne opcje wykorzystujące krawędź. Jest też dobra wiadomość dla nas – Samsung Galaxy Note 7 będzie dostępny w Polsce.

Po Galaxy Edge S7 nowy Note 7 odziedziczył specjalne menu wysuwane z prawej krawędzi ekranu. Znajdziemy w nim możliwość ustawienia szybkiego dostępu do 5 ulubionych kontaktów, ulubionych aplikacji i przydatnych rozwiązań, takich jak linijka, latarka czy kompas.

Zabezpieczenia
Całkowitą nowością jest nowy sposób zabezpieczenia urządzenia –. skaner tęczówki oka. Ma on działać na podczerwień, więc powinien nas spokojnie rozpoznawać nawet w słabym świetle (paradoksalnie, może mieć za to problemy w świetle zbyt jaskrawym). Co ważne – przy rejestracji tęczówek nie należy mieć na sobie ani okularów, ani soczewek kontaktowych. Jeśli ktoś jednak przyzwyczaił się do czytnika linii papilarnych, to ten w Note 7 również się znajduje. W tradycyjnym miejscu, czyli wbudowany w przycisk Home.

Przyjemne usprawnienia

Obraz
© (fot. J. Sosnowska - WP)

W Galaxy Note 7 znalazł się domyślnie zainstalowany tryb nocny –. Blue Light Filter. Oznacza to, że jeśli ta opcja będzie włączona, to po zachodzie słońca ekran nie będzie tak silnie emitować niebieskiego światła. Dlaczego to ważne? W najprostszych słowach – bo takie światło pobudza mózg i sprawia, że możemy mieć problemy z zasypianiem. Note 7 dostanie też złącze USB typu C. W pudełku znajdziemy przejściówkę z mini-USB na USB-C. Samsung odświeżył też wygląd systemu – teraz jest dużo bardziej przejrzyście i czytelnie.

_ Joanna Sosnowska _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (38)
Zobacz także