Trwa ładowanie...
d1lmqce

Oszustwo na Facebooku. Uważaj na podejrzaną wiadomość na Messengerze

Oszuści znów próbują wykorzystać mniej świadomych użytkowników Facebooka, co grozi nawet utratą dostępu do konta. Użytkownicy skarżą się na niepokojące wiadomości, które dostają od znajomych za pośrednictwem aplikacji Messenger.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na podejrzane wiadomości na Facebooku
Uwaga na podejrzane wiadomości na Facebooku (Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)
d1lmqce

Niebezpieczne oszustwa na Facebooku niestety pojawiają się coraz częściej i mimo licznych ostrzeżeń, stanowią zagrożenie dla dużej grupy użytkowników. Tym razem na Messengera przychodzą fałszywe informacje o porwanym dziecku.

- Hej, jest sprawa! Porwano dziecko mojej koleżanki. Wejdź na mój profil u góry i udostępnij - brzmi niepokojąca wiadomość, którą otrzymują niektórzy użytkownicy Facebooka. Wiadomości towarzyszy link do strony, która na pierwszy rzut oka wygląda bardzo wiarygodnie. Znajdują się na niej informacje o uprowadzeniu dziecka z galerii handlowej wraz z nagraniem zdarzenia.

d1lmqce

Za całą wiadomością stoją oszuści, dlatego najlepiej jest nie reagować na tego typu wiadomości. Przede wszystkim nie należy klikać w link ani udostępniać go dalej. W momencie, gdy chcemy obejrzeć nagranie z rzekomego porwania, strona prosi nas o zalogowanie się na Facebooka.

To próba wyłudzenia naszych danych logowania, co może prowadzić do dalszych oszustw z udziałem naszych danych personalnych. Jest również prawdopodobne, że osoby, które udostępnią link mogą otrzymać kolejną prośbę, która wiąże się z prośbą o wpłatę BLIK, co oczywiście jest kolejną próbą wyłudzenia.

Zobacz też: Podatek cyfrowy i uregulowanie Facebooka. Minister ujawnia plany

d1lmqce

Podziel się opinią

Share

d1lmqce

d1lmqce
Więcej tematów