Trwa ładowanie...
d207gc7

Ostatni dzień Google+. Żegnamy największą porażkę internetu

Google plus oficjalnie umarło. Z dniem 2 kwietnia 2019 ogłoszono koniec usługi dla użytkowników indywidualnych. To już koniec nieudanej konkurencji Facebooka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już koniec portalu społecznościowego Google'a
To już koniec portalu społecznościowego Google'a (WP.PL)
d207gc7

Google plus znika. Największa porażka w historii Google'a i może także w historii internetu zakończyła swój żywot z dniem 2 kwietnia. Nie będziemy tęsknić. Pamiętamy wycieki danych z Google+, o których firma poinformowała dopiero po fakcie.

Pierwszy wyciek z Google+ miał dotyczyć około 500 tysięcy użytkowników. Wówczas felerne API dawało 438 aplikacjom dostęp do danych o użytkowniku, których nie oznaczył jako widoczne publicznie. Później pojawiła się nowa luka, która mogła obejmować nawet 52,5 miliona ludzi. Jednak według Google, nikt nie wykorzystał jej w niewłaściwy sposób.

Google informuje - pobierz dane

Jeśli macie jakieś zdjęcia, wiadomości, posty czy dane warto je pobrać. Google informuje jak to zrobić, kiedy wejdziecie do Google+ przez aplikację. Jeśli nie korzystaliście za dużo z serwisu, to nie zawracajcie sobie tym głowy. Google zwraca jednak uwagę, jeśli chcecie je pobrać, zróbcie to jak najszybciej. Póki to jescze możliwe.

d207gc7

Google+ to nieudana próba pobicia Facebooka

Google+ uruchomiono 28 czerwca 2011 roku. Po niecałych 8 latach, 2 kwietnia 2019 roku projekt zostaje oficjalnie zamknięty. Platforma nie zdołała przyciągnąć ludzi, którzy byli już na Facebooku. Nie pomogła nawet silna integracja Google plusa z YouTubem.

Google+ nie był takim fenomenem, na jaki nastawiała się firma. Z pewnością było wiele powodów tej porażki. Początki były niezłe - 10 milionów użytkowników. Szybko okazało się, jak złudne to dane. Większość z nich pochodziła z serwisów pokrewnych Google'a i prawdopodobnie nie mieli wyjścia, jak założyć tam konta, aby dalej korzystać z YouTube czy Gmail.

Dlaczego Google+ nie wypalił i jaka była jego prawdziwa historia? O tym opowie wam Adam Bednarek w swoim felietonie:
Kolejna porażka Google'a. Mają miliardy, a nie potrafią zagrozić Facebookowi

Źegnamy Google+ i nie będziemy tesknić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d207gc7

Podziel się opinią

Share

d207gc7

d207gc7
Więcej tematów