Orange Kino Letnie - największy wakacyjny festiwal filmowy

Orange Kino Letnie - największy wakacyjny festiwal filmowy

Orange Kino Letnie - największy wakacyjny festiwal filmowy
Źródło zdjęć: © WP.PL
29.06.2011 14:39

Od 1 lipca do 31 sierpnia Sopot i Zakopane kolejny raz zmienią się w darmowe, wakacyjne kina pod gwiazdami. Hity filmowe będą wyświetlane codziennie na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Oba miasta połączy też kinowy pociąg z mobilną salą kinową

Już za dwa dni o godz. 21:3. rozpocznie się uroczysta inauguracja Orange Kina Letniego 2011. Galę na sopockim Molo poprowadzi Olivier Janiak, a gospodarzem wieczoru na pl. Niepodległości w Zakopanem będzie Andrzej Sołtysik. Gale uświetnią gwiazdy muzyki, kina i telewizji, a w Sopocie, po raz pierwszy, wręczona zostanie festiwalowa nagroda - Diamentowy Klaps Filmowy.

Przez całe wakacje na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach na kinomaniaków czekają wyjątkowe kina plenerowe. Będzie można tam oglądać filmy siedząc na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Każdego wieczoru w projekcjach pod gwiazdami może uczestniczyć ponad 100. osób. Seanse rozpoczynamy tuż po zachodzie słońca. Wstęp na pokazy jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest bilet wstępu na Molo).

Na ogromnych, pneumatycznych ekranach wyświetlane będą największe hity światowego kina w podziale na dni tematyczne. W poniedziałki „Kto się boi Tarantino?”, a we wtorki - ambitne kino z cyklu „Bliżej Europy”. Środy jak zawsze „z Orange i mega hitem”, a z kolei w czwartki „Męskie kino”. Na początek weekendu, w piątki „Oscarowe noce”, „Komedie, komedie”. w soboty, a w niedziele „Wieczory z wampirem”. Widzowie zobaczą m.in. "Jak zostać królem", „Śniadanie do łóżka”, "Autor Widmo" czy wszystkie trzy części sagi "Zmierzch".

Pomiędzy Bałtykiem a Tatrami codziennie będzie kursował pociąg PKP Intercity z wagonem filmowym Orange Kino Letnie, czyli mobilną salą kinową. W wagonie filmowym projekcje odbywają się non stop. Ważny bilet na przejazd pociągiem uprawnia do wstępu do wagonu filmowego. Pociąg kursuje między Gdynią a Zakopanem, przez Sopot, Warszawę i Katowice.

Akcja ma swoich aktywnych fanów na www.facebook.com/OrangeKinoLetnie. Szczegółowy repertuar, wszystkie informacje o tegorocznej edycji oraz plebiscyt na najlepszy film są dostępne na stronie: www.OrangeKinoLetnie.wp.pl.

Organizatorem festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2011 jest firma Outdoor Cinema, a sponsorem tytularnym, po raz czwarty, jest operator sieci Orange. Firmy współpracują z Sopockim Kąpieliskiem Morskim i Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)