Opera Mobile na Androida obsłuży Flash i HTML5

Opera Mobile na Androida obsłuży Flash i HTML5

Opera Mobile na Androida obsłuży Flash i HTML5
Źródło zdjęć: © Opera
08.12.2010 04:42, aktualizacja: 08.12.2010 09:24

Opera przedstawiła swoje plany dotyczące rozwoju aplikacji mobilnych dla platformy Google Android. Nowa Opera Mobile dla Androida będzie wspierała Adobe Flash i HTML5

Choć przewiduje się, że HTML5 zastąpi w perspektywie czasu technologię Flash, Opera będzie wspierała obie technologie w swoich przeglądarka dla systemu Android - czytamy na blogu Opery. Nowa Opera Mobile zapewni możliwość oglądania treści HTML5 (w tym od niedawna filmów w serwisie YouTube) bezpośrednio w oknie przeglądarki.

Obraz
© (fot. Opera)

Działanie elementów Flash w Opera Mobile będzie uzależnione od tego czy zainstalujemy w telefonie odpowiedni dodatek (dostępny bezpłatnie w Android Market dla systemów w wersji od 2.2). Elementy Flash będą otwierały się w oknie odtwarzacza wideo.

Odtwarzanie elementów Flash bezpośrednio w oknie przeglądarki oferuje standardowa przeglądarka internetowa dla Androida w wersji systemu 2.2 Froyo, a także Dolphin HD i pośrednio Skyfire 3.0 (drogą konwersji do HTML5 przez zdalny serwer). Pełnej obsługi Flasha nie było do tej pory w androidowych wersjach przeglądarek: Opera Mini, Opera Mobile 10.1 beta, Firefox 4 beta i xScope 6.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)