OLED-y żywotne jak LCD

OLED-y żywotne jak LCD

OLED-y żywotne jak LCD
Źródło zdjęć: © IDG
28.01.2008 08:30, aktualizacja: 28.01.2008 09:50

Toshiba Matsushita Display Technology przedstawiła nowy prototypowy wyświetlacz OLED. Co ważne, urządzenie może się pochwalić aż dwukrotnym zwiększeniem żywotności w porównaniu do obecnie dostępnych "organicznych" paneli.

Parametrem, którym wyświetlacze zbudowane w oparciu o technologię OLED ustępują panelom LCD, z pewnością jest ich żywotność. Warto przy tej okazji przypomnieć, że wprowadzony do sprzedaży telewizor Sony XEL-1 może pracować przez 3. tysięcy godzin ( co pozwolić ma np. na oglądanie telewizji przez 8 godzin dziennie przez 10 lat).

Obraz
© (fot. IDG)

Najnowszy prototypowy 20,8-calowy wyświetlacz pozbywa się tej "ułomności" gdyż - jak deklarują jego konstruktorzy - może się on pochwalić dwukrotnie większą żywotnością w porównaniu do obecnie dostępnych "organicznych" paneli. Kluczem do osiągnięcia takiego wyniku było zastosowanie nowej metalowej membrany, która zapewnia dużo skuteczniejszą emisję światła ( dzięki temu możliwe było zmniejszenie o połowę emitowanego przez materiał elektroluminescencyjny światła bez straty na jakości wyświetlanego obrazu ).

Źródło: techradar.com - http://www.techradar.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)