OLED-y żywotne jak LCD

OLED-y żywotne jak LCD
Źródło zdjęć: © IDG

28.01.2008 08:30, aktual.: 28.01.2008 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toshiba Matsushita Display Technology przedstawiła nowy prototypowy wyświetlacz OLED. Co ważne, urządzenie może się pochwalić aż dwukrotnym zwiększeniem żywotności w porównaniu do obecnie dostępnych "organicznych" paneli.

Parametrem, którym wyświetlacze zbudowane w oparciu o technologię OLED ustępują panelom LCD, z pewnością jest ich żywotność. Warto przy tej okazji przypomnieć, że wprowadzony do sprzedaży telewizor Sony XEL-1 może pracować przez 3. tysięcy godzin ( co pozwolić ma np. na oglądanie telewizji przez 8 godzin dziennie przez 10 lat).

Obraz
© (fot. IDG)

Najnowszy prototypowy 20,8-calowy wyświetlacz pozbywa się tej "ułomności" gdyż - jak deklarują jego konstruktorzy - może się on pochwalić dwukrotnie większą żywotnością w porównaniu do obecnie dostępnych "organicznych" paneli. Kluczem do osiągnięcia takiego wyniku było zastosowanie nowej metalowej membrany, która zapewnia dużo skuteczniejszą emisję światła ( dzięki temu możliwe było zmniejszenie o połowę emitowanego przez materiał elektroluminescencyjny światła bez straty na jakości wyświetlanego obrazu ).

Źródło: techradar.com - http://www.techradar.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)