Okulary XpanD X103 - trójwymiarowy obraz z każdym telewizorem 3D

Okulary XpanD X103 - trójwymiarowy obraz z każdym telewizorem 3D

Okulary XpanD X103 - trójwymiarowy obraz z każdym telewizorem 3D
Źródło zdjęć: © XpanD
18.03.2010 08:00, aktualizacja: 18.03.2010 09:26

Firma XpanD zaprezentowała uniwersalne okulary 3D, które mogą współpracować z większością "trójwymiarowych" telewizorów.

Zaprezentowane przez firmę XpanD okulary 3. noszą oznaczenie X103 i są kompatybilne z większością "trójwymiarowych" monitorów komputerowych oraz telewizorów. Ich budowa nie różni się od "firmowych" wykorzystujących aktywną migawkę konstrukcji. Zawierają ciekłe kryształy i filtr polaryzacyjny, natomiast ich działania polega na tym, że szkła są naprzemiennie zaciemniane - w jednym momencie zasłaniane jest lewe lub prawe oko widza.

Obraz
© (fot. XpanD)

Jak już było wspomniane okulary te są uniwersalne, co oznacza, że w odróżnieniu od okularów dystrybuowanych przez Sony, czy Samsunga nie są przypisane do telewizorów konkretnej marki. Podczas pracy rozpoznają one na podstawie wysyłanego przez telewizor sygnału podczerwieni z jakim modelem mają do czynienia i automatycznie przeprowadzają odpowiednią kalibrację pozwalającą im na zsynchronizowane działanie.

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry okularów X103. ich waga sięga 60 gramów, natomiast zasilanie zapewnia im bateria, która powinna pozwolić na (maksymalnie) 250 godzin oglądania trójwymiarowych treści. Producent wyposażył je ponadto w funkcję Auto "ON/OFF" i przekonuje, że cechują się one wytrzymałą i elastyczną konstrukcją.
Ami Dror z XpanD przyznał również, że działania jego firmy są popierane przez producentów telewizorów 3D.

"_ Problemem okularów z aktywną migawką jest to, że mogą one współpracować jedynie z jedną marką telewizorów. Chociaż nasza firma wspiera producentów telewizorów w ich produkcji, jesteśmy również przez tych samych producentów proszeni o sprzedawanie uniwersalnych okularów mogących współpracować ze wszystkimi nowoczesnymi telewizorami 3D _" - powiedział Ami Dror.

Cena okularów X103 będzie oscylować w okolicach 125 USD. Pojawią się one w sprzedaży w czerwcu, natomiast klient będzie miał możliwość wyboru pomiędzy 12 różnymi kolorami.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)