Trwa ładowanie...
d494nb7

Oblodzona szyba? Rosjanie nie mają z tym problemu. Oto nowe rozwiązanie

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią prawdziwy koszmar kierowców - codzienne usuwanie śniegu i lodu z szyb samochodowych. Problemu nie mają z tym Rosjanie, którzy właśnie wynaleźli nowy sposób. Skuteczny, ale czy na pewno bezpieczny? Zobacz poniższe wideo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie wymyślili sposób na oblodzoną szybę
Rosjanie wymyślili sposób na oblodzoną szybę (liveleak.com, Fot: Plakka)
d494nb7

Chociaż może się wydawać, że w czołówce współczesnych wynalazców na świecie dominują Amerykanie i naukowcy z Dalekiego Wschodu, w tym zestawieniu nie powinniśmy zapominać o Rosjanach. Nawet jeśli skala innowacyjnych rozwiązań nie jest porównywalna ze sztuczną inteligencją czy innymi urządzeniami przyszłości, to z pewnością warto docenić ich oryginalność i pomysłowość. Tamtejsi maszyniści właśnie wynaleźli sposób na... oblodzoną szybę.

Oblodzona szyba w samochodzie to koszmar, z którym kierowcy muszą mierzyć się każdej zimy. Jazda nieprzygotowanym autem grozi poważnym wypadkiem lub w najlepszym przypadku sowitym mandatem. Sposobów na usunięcie lodu z szyby jest wiele, ale ten wymyślony przez Rosjan na pewno należy do bardziej ekstremalnych.

d494nb7

Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak rosyjscy maszyniści postanowili poradzić sobie z problemem zamarzniętej szyby. Ograniczające widoczność oblodzone okno potraktowali ogniem. Okazało się, że rozpalenie ogniska na desce rozdzielczej zaczęło przynosić zamierzone efekty. Film można obejrzeć pod tym linkiem.

Czytaj także: Mniej pijesz, dłużej żyjesz. Podejście sprawdziło się już w Rosji

Oczywiście mamy nadzieję, że powyższe wideo nie posłuży wam jako poradnik. Rozpalenie ogniska w samochodzie na pewno nie będzie bezpieczne. W tym przypadku nie popieramy nowych technologii i zachęcamy do skorzystania z tradycyjnych metod.

Zobacz także: Japońscy naukowcy pomalowali krowy. Białe pasy mają chronić zwierzęta

d494nb7

Podziel się opinią

Share
d494nb7
d494nb7
Więcej tematów