Nvidia rezygnuje z technologii HybridPower

Nvidia rezygnuje z technologii HybridPower
Źródło zdjęć: © nvidia

21.03.2009 13:30, aktual.: 23.03.2009 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kryzys i związane z nim dążenia do ograniczania kosztów skłoniły Nvidię do rezygnacji ze stosowania technologii HybridPower w produktach przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych.

Nvidia zapowiedziała porzucenie technologii HybridPower w produktach przeznaczonych do montażu w komputerach stacjonarnych. Przypomnijmy, iż rozwiązanie to umożliwia oszczędzanie energii poprzez wyłączenie karty graficznej i przeniesienie wykonywanych przez nią operacji do układu GPU zintegrowanego z płytą główną. Tego typu posunięcie miało sens w przypadku, gdy użytkownicy nie uruchamiali aplikacji obciążających w zbyt wysokim stopniu akceleratora grafiki 3D.

Rezygnacja ze wspomnianej technologii jest uzasadniana faktem, iż współczesne karty graficzne oferują wystarczająco rozbudowane funkcje związane z oszczędzaniem energii, a tym samym korzyści z HybridPower w odniesieniu do komputerów stacjonarnych nie są już tak istotne. Dodatkowym problemem jest konieczność stosowania przez użytkowników płyt głównych z chipsetem nForce, co jest uciążliwe również w kontekście tego, że firma nie dysponuje odpowiednikiem układów X58.

Porzucenie technologii HybridPower pozwoli Nvidii zmniejszyć koszt produkcji układów graficznych. Rozwiązanie to będzie jednak nadal stosowane w produktach przeznaczonych dla urządzeń mobilnych, gdzie każda możliwość wydłużenia czasu pracy na bateriach ma kluczowe znaczenie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)