Nowy system operacyjny - za darmo!

Nowy system operacyjny - za darmo!

Nowy system operacyjny - za darmo!
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.09.2013 09:51, aktualizacja: 24.09.2013 10:01

Licznik odmierzający czas na stronie Valve zdradził kolejny krok rozwoju popularnej platformy dla graczy. Nie jest to jeszcze zapowiedź osobnej konsoli, ale bez wątpienia coś jest na rzeczy.

Valve krok za krokiem poszerza ofertę swoich usług i bez wątpienia chce zostać numerem jeden na rynku domowego centrum multimedialnego. Tryb BigPicture ułatwiający integrację komputera z telewizorem, plotki na temat powstającej od dłuższego czasu konsoli, czy w końcu ogłoszony niedawno Steam Family Sharing umożliwiający dzielenie się naszą biblioteką gier z 1. osobami - to wszystko zwiastuje nadchodzącą rewolucję, mającą wyprzeć spod telewizora nasze konsole.

Pierwszym jej elementem będzie Steam OS - darmowy system operacyjny oparty na architekturze Linuxa, który ma zwiększyć przede wszystkim wydajność grania. Na każdej maszynie w domu, na której zainstalujemy Steam OS będzie możliwe strumieniowanie gier z komputera. System ma być także otwarty i łatwy w dopasowywaniu pod swoje potrzeby:

"Steam nie jest systemem jednokierunkowym - jest on platformą rozrywki tworzoną przez wielu użytkowników, gdzie każda osoba może stworzyć zawartość dla tysięcy innych osób. W SteamOS otwartość oznacza, że każdy producent sprzętu może zmieniać sposób i działanie sprzętu w pokoju dziennym szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości. Twórcy zawartości mogą się łączyć bezpośrednio ze swoimi klientami. Użytkownicy mogą zmienić każdą część oprogramowania lub sprzętu w zależności od ich upodobań".

Nie samymi grami jednak człowiek w salonie żyje. Z tego powodu Valve zdecydowało się także podjąć współpracę z dostawcami zawartości medialnej. Wkrótce ma zostać ujawnione o jakie dokładnie zasoby muzyki i filmów chodzi.

W środę Valve zdradzi dalsze kroki swojej ewolucji. Skoro przedstawiono już system operacyjny, chyba najwyższy czas oficjalnie zaprezentować maszynę, która będzie stworzona idealnie pod niego ;).

Polecamy w wydaniu internetowym Chip.pl: Apple pobiło kolejny rekord sprzedaży

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)