Nowe wideorejestratory Mio MiVue z GPS i bazą fotoradarów

Nowe wideorejestratory Mio MiVue z GPS i bazą fotoradarów29.04.2014 13:23
Nowe wideorejestratory Mio MiVue z GPS i bazą fotoradarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Mio wprowadza nowe wideorejestratory Mio MiVue. Seria 500 wyposażona jest w takie funkcje jak: HDR, GPS i bazę fotoradarów z możliwością bezterminowej aktualizacji. Pierwsze egzemplarze trafią na polski rynek pod koniec kwietnia. Proponowana cena detaliczna dla serii zaczyna się od 460 PLN.

Wszystkie modele MiVue serii 50. nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD, 1920x1080 pikseli. Kompresja plików odbywa się w formacie H.264. Gwarantuje to wysoką jakość rejestrowanych materiałów, jednocześnie przy możliwie małej ilości wymaganego miejsca na karcie SD.

Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Seria 50. wykorzystuje także technologię HDR. Opcja ta jest domyślnie wyłączona i można ją uruchomić z poziomu ustawień urządzenia.

GPS i baza fotoradarów

Wideorejestratory MiVue 53. i MiVue 538 Deluxe wyposażono w moduł GPS. Na podstawie danych otrzymanych z satelity urządzenie precyzyjnie określa położenie i prędkość pojazdu, w którym zainstalowano kamerę. Przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można dzięki temu dokładnie śledzić na mapie przebytą trasę. Wraz z danymi z czujnika wstrząsów kierowca otrzymuje kompleksowe dane dotyczące parametrów jazdy.

MiVue 53. Deluxe wyposażono w bazę fotoradarów. Wideorjestrator zasygnalizuje kierowcy zbliżanie się do punktu kontroli prędkości za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenia. Ten przypomni również o obowiązującym ograniczeniu prędkości.

Baza fotoradarów w wideorejestratorach MiVue nie wymaga żadnych dodatkowych opłat i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania.

Czujnik wstrząsów

Wszystkie urządzenia MiVue serii 50. wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Czujnik ruchu i tryb aparatu fotograficznego

Każdy model jest także wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Gdy sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. Tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku lub dokumentowania innych ciekawych wydarzeń z podróży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)