Nowe modele nawigacji Mio z ekonomicznej serii Moov M

Nowe modele nawigacji Mio z ekonomicznej serii Moov M

Nowe modele nawigacji Mio z ekonomicznej serii Moov M
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.10.2011 14:28

Na rynku pojawiły się dwa nowe modele nawigacji Mio z ekonomicznej serii Moov M: M410 i M610. W stosunku do wcześniejszych urządzeń z tej linii produktowej nowe nawigacje zyskały wiele funkcji, a dodatkowo oferowane są z dwuletnią darmową aktualizacją map z możliwością ich wypożyczania. Rekomendowana cena detaliczna za nawigację M410 wyniesie 299 PLN.

W 4,3-calowym Mio MoovM41. oraz 5-calowym M610 pojawiło się wiele nowości w zakresie funkcjonalności. Użytkownicy będą zatem mieli do dyspozycji m.in. technologię SmartRoutes, asystenta pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, funkcję text-to-speech oraz symulację trasy w tunelu.

Mapy w urządzeniach Moov M41. i M610 można aktualizować za darmo przez dwa lata. Ponadto Mio oferuje również możliwość wypożyczenia – za opłatą – map innych krajów, które nie są preinstalowane w urządzeniu. Mapy można wypożyczyć na 3, 7 lub 30 dni. Same urządzenia będą dostępne w dwóch konfiguracjach: tylko z mapą Polski lub z mapami całej Europy.

Smart Routes

Najważniejszą innowacją w serii Moov M jest wykorzystanie technologii SmartRoutes. Pod tą nazwą kryją się trzy funkcjonalności: inteligentne wyznaczanie trasy, wybór trasy oraz LearnMe Pro.

• Inteligentne wyznaczanie trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców i za ich pomocą oferuje kierowcy optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu;
• Wybór trasy pozwala na wygodny podgląd alternatywnych dróg na mapie: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Przy każdej z opcji widoczne są informacje na temat odległości i czasu przejazdu przy danym wyborze;
• Funkcja LearnMe Pro monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy: typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji. W miarę upływu czasu nawigacja koryguje także szacowany czas dotarcia do celu podróży

Inne funkcjonalności zastosowane w nowych modelach Moov to m.in.: Asystent pasa ruchu, który z wyprzedzeniem wskazuje właściwy pas po którym należy się poruszać, Widok skrzyżowań 3D oraz Text-to-Speech, za pomocą którego urządzenie udzieli szczegółowych wskazówek głosowych dotyczących nazw ulic. Aktualna, preinstalowana w urządzeniu baza fotoradarów ostrzega kierowców o ich rozmieszczeniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)