Nowe lunety Nikon serii PROSTAFF 5

Nowe lunety Nikon serii PROSTAFF 5

Nowe lunety Nikon serii PROSTAFF 5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2011 10:51

Nikon zaprezentował nowe lunety obserwacje z serii PROSTAFF 5. Urządzenia wyróżniają się niską masą, ergonomicznym kształtem oraz zaawansowanym układem optycznym. Lunety przeznaczone są do zastosowań amatorskich, dla miłośników przyrody oraz digiscopingu, czyli fotografowania i filmowania przy pomocy lunet.

Oferta Nikona została rozszerzona o cztery modele: PROSTAFF 5 60. PROSTAFF 5 60-A, PROSTAFF 5 82, PROSTAFF 5 82-A. Wraz z lunetami na rynek trafią również nowe wymienne okulary SEP-25, SEP-38W, SEP-20-60.

Lunety z serii PROSTAF 5 wyróżniają się doskonałą ergonomią. Ich masa została zredukowana o 20. w porównaniu z modelami Nikon Spotting Scope RA III. Dzięki temu nowe modele mogą być stosowane z relatywnie lekkimi statywami.

Układ optyczny został wykonany ze szkła ekologicznego, nie zawierającego ołowiu i arsenu. Duże średnice obiektywów (6. mm i 82 mm), zminimalizowana aberracja chromatyczna na brzegu pola widzenia nowych okularów, wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe na soczewkach i pryzmatach oraz duże odsunięcie źrenicy wyjściowej, to główne atuty nowych lunet.

Wypełnienie lunet Nikon azotem oraz pierścienie uszczelniające skutecznie chronią wnętrze przed zalaniem i zaparowaniem. Dzięki temu urządzenia bez trudu mogą pracować w najtrudniejszych warunkach. Nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m przez 1. minut nie jest w stanie ich uszkodzić.

Odpowiednie umiejscowienie środka ciężkości oraz dwa gniazda do mocowania statywowego umożliwiają poprawne wyważenie lunet na statywie w różnych kombinacjach, zarówno w czasie obserwacji, jak i fotografowania czy filmowania techniką digiscopingu.

Lunety mogą być używane zarówno z nowymi okularami SEP-25. SEP-38W, SEP-20-60, jak i obecnie dostępnymi na rynku okularami dedykowanymi dla lunet Nikon Spottingo Scope RA III.

Cena nowych modeli nie została jeszcze ustalona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)