Nowe karty pamięci dla kamer AVCHD

Nowe karty pamięci dla kamer AVCHD

Nowe karty pamięci dla kamer AVCHD
Źródło zdjęć: © Sandisk
08.01.2008 10:30, aktualizacja: 08.01.2008 10:48

Sandisk
wprowadza karty pamięci Video HD przeznaczone do nowych kamer cyfrowych
AVCHD. Posiadacze kamer cyfrowych, w których stosuje się
karty pamięci flash zamiast taśmy, będą teraz mogli wybrać odpowiedni
nośnik pamięciowy dzięki nowej linii kart wideo SanDisk Corporation

Sandisk wprowadza karty pamięci Video HD przeznaczone do nowych kamer cyfrowych AVCHD. Posiadacze kamer cyfrowych, w których stosuje się karty pamięci flash zamiast taśmy, będą teraz mogli wybrać odpowiedni nośnik pamięciowy dzięki nowej linii kart wideo SanDisk Corporation.

Jako pierwsze z nowej kategorii nośników pamięciowych, karty SanDisk Video HD™ będą dostępne w formatach SDHC™ oraz Memory Stick PRO Duo™ i identyfikowane nie tylko przez pojemność, ale również przez minuty czasu nagrywania.

SanDisk przedstawił nową rodzinę wydajnych kart wideo podczas konferencji prasowej na targach Consumer Electronics Show. Linia SanDisk Video HD ułatwia wybór odpowiedniego nośnika do nowych kamer. Jasnoczerwone opakowanie i wyraźnie widoczny czas nagrywania pomagają podjąć właściwą decyzję. Karty są szybkie i zoptymalizowane pod kątem kamer HD, ale można ich również używać do rejestrowania standardowego wideo. Idąc za przykładem znajomej, analogowej taśmy wideo, na opakowaniu kart SanDisk Video HD umieszczono tabelę, która pokazuje przybliżoną liczbę minut dla ustawień HD High, HD Standard i HD Extended.

Obraz
© (fot. SanDisk)

Karty SanDisk Video HD mają być dostępne w marcu w Ameryce Północnej, a wkrótce potem w Europie. Będą oferowane w wersji 60-minutowej* (4GB) oraz 120-minutowej* (8GB) – przy ustawieniu HD Standard – zarówno w formacie SDHC, jak i Memory Stick PRO Duo. Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio: 79,99 i 139,99 dolara za karty 4GB i 8GB SDHC oraz 79,99 i 149,99 dolara za karty Memory Stick PRO Duo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)