Nowa metoda podsłuchiwania telefonów - wystarczy alarm wibracyjny

Nowa metoda podsłuchiwania telefonów - wystarczy alarm wibracyjny

Nowa metoda podsłuchiwania telefonów - wystarczy alarm wibracyjny
Źródło zdjęć: © Shutterstock
10.06.2016 14:51, aktualizacja: 12.06.2016 12:07

Profesor Romit Roy Choudhury i jego doktorant, Nirupam Roy na Uniwersytecie Illinois opracowali metodę podsłuchiwania rozmów za pomocą alarmu wibracyjnego zaszytego w telefonie.

Alarm wibracyjny działa we współczesnych telefonach jak głośnik i jak każdy inny głośnik może być przekształcony w mikrofon - wynika z artykułów opublikowanych przez naukowców. Nie należy jednak wpadać w panikę, bo nie da się tego przekształcenia dokonać zdalnie.

Odwrócenie przyłożonego napięcia wymaga dostania się do wnętrza telefonu i fizycznej ingerencji. Jak jednak podają naukowcy, we wprawionych dłoniach to tylko minuta pracy.

Zarejestrowane w ten sposób drgania nie brzmią początkowo jak materiał, który da się przetworzyć na głos. Zabawy z lutownicą w 4 newralgicznych punktach wnętrza telefonu to zatem nie koniec przeprowadzonych prac. Wykorzystaniem oprogramowania do rozpoznawania mowy i algorytmów uzupełniających brakujące, wysokie częstotliwości, udało się uzyskać imponującą skuteczność rzędu 80 proc. prawidłowo rozpoznanych słów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)