Nowa kieszonkowa kamera Full-HD z obrotowym obiektywem od Samsunga

Nowa kieszonkowa kamera Full-HD z obrotowym obiektywem od Samsunga

Nowa kieszonkowa kamera Full-HD z obrotowym obiektywem od Samsunga
Źródło zdjęć: © Samsung
05.08.2010 11:08, aktualizacja: 09.08.2010 10:08

Samsung Electronics rozszerzył swoją linię kompaktowych kamer cyfrowych o model HMX-E10. Najbardziej charakterystyczną cechą nowego urządzenia jest obrotowy obiektyw, który umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD pod każdym kątem w zakresie 270 stopni.

W modelu HMX-E1. zastosowano wysuwane złącze USB. Rozwiązanie to umożliwia podłączenie kamery bezpośrednio do komputera bez noszenia dodatkowych akcesoriów jak kabel USB. Podłączając kamerę HMX-E10 do komputera poprzez USB można jednocześnie naładować jej baterię.

Sercem kamery HMX-E1. jest przetwornik CMOS 1/3,2 cala, który umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości 1920x1080 full HD (przy 30 klatkach na sekundę, zapis w formacie H.264) oraz robienie 8-megapikselowych zdjęć cyfrowych. Z tyłu kamery znajduje się 2,7-calowy ekran dotykowy LCD ustawiony pionowo.

Obraz
© (fot. Samsung)

Podczas nagrywania filmu ekran LCD modelu HMX-E1. jest podzielony na dwie części: górna część wyświetla na żywo to, co znajduje się w kadrze, a dolna część wyświetla serię przycisków dotykowych: nagrywaj, zatrzymaj i odtwarzaj. Konsumenci mogą nawet przekręcić obrotowy obiektyw i wykorzystać ekran do nagrywania samych siebie.

Model HMX-E10 wyposażono w szereg inteligentnych filtrów i ustawień (m.in. w efekty miniatury, winietowania, czy szkicu, dzięki któremu film wygląda jak narysowany ołówkiem). Ma również zainstalowaną aplikację do odtwarzania, edytowania i udostępniania treści – Samsung Intelli Studio. Po podłączeniu do komputera połączonego z Internetem wystarczy jednokrotne wciśnięcie „wyślij”, by uzyskać bezpośredni dostęp do określonego serwisu, np. YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)