Nowa kamera dozorowa Panasonic True 4K: WV-SFV781L

Nowa kamera dozorowa Panasonic True 4K: WV‑SFV781L

Nowa kamera dozorowa Panasonic True 4K: WV-SFV781L
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.05.2015 12:16

Podczas Professional Roadshow w Warszawie, firma Panasonic przedstawiła najnowszy model kamery kopułkowej WV-SFV781L. Urządzenie wyświetla obraz w jakości 4K, zapewniając wyraźne szczegóły w każdym obszarze pola widzenia, zarówno w środku, jak i w rogach obrazu. Ta kamera 4k potrafi objąć taki teren co cztery urządzenia Full HD, dzięki temu można obniżyć koszty utrzymania monitoringu.

Model WV-SFV781. jest wyposażony w przetwornik obrazu zapewniający dobrą widoczność praktycznie w każdym świetle. Urządzenie oferuje ponadto szerokie pole widzenia o kącie od 16° do 100°, a wymiana obiektywu nie jest konieczna. Kamera kopułkowa świetnie sprawdzi się zarówno w systemach ochrony miejsc publicznych, jak i również dużych terenów, takich jak lotniska, parkingi, skrzyżowania, dworce kolejowe, magazyny czy zakłady przemysłowe.
Kamera Panasonic True 4. pokrywa teren czterokrotnie większy niż urządzenie o rozdzielczości 1080p oraz dziewięciokrotnie większy niż kamera 720p. Oprócz tego model zapewnia widoczność na dwukrotnie dłuższym dystansie niż kamera 1080p oraz trzykrotnie dłuższym od urządzeń 720p.
Połączenie matrycy o wielkości 1/1,7. z obiektywem Panasonic True 4K F1,6 daje możliwość pracy przy oświetleniu na poziomie 0,3 luksa dla obrazu kolorowego oraz 0,03" luksa dla obrazu czarno-białego. Dodatkowo funkcja Smart IR-LED umożliwia uzyskanie ostrego i jasnego obrazu w jakości 4K nawet przy minimalnym oświetleniu 0 luksów, co oznacza, że kamera jest niezwykle czuła w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami klasy 4K przeznaczonymi do monitoringu.
Model WV-SFV781. dobrze sprawdza się w każdych warunkach pogodowych, dzięki powłoce antydeszczowej, która zapewnia widoczność nawet w czasie opadów, powodując warstwowe spływanie wody z powierzchni urządzenia.
Ponadto wirtualna funkcja PTZ umożliwia użytkownikowi kadrowanie widoku przy jednoczesnym nagrywaniu obrazu z całego pola widzenia, co nie pozwala przeoczyć żadnego istotnego zdarzenia.

Jak mówi Dariusz Łabędzki, Project Sales Manager w Panasonic Security: „(…) _ Szacujemy, że wydatki można obniżyć nawet o 50 procent, gdyż jedna kamera Panasonic 4K zapewnia pokrycie takiego obszaru co cztery kamery Full HD, oferując przy tym wysoką jakość obrazu. Przykładem może być parking samochodowy dużego centrum handlowego, który wymaga monitoringu nie tylko ludzi, ale także samochodów i tablic rejestracyjnych. Objęcie całego terenu o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych wymagałby instalacji 70 standardowych kamer HD, podczas gdy z modelami Panasonic WV-SFV781L wystarczy 21 urządzeń. To oznacza znacznie mniej sprzętu, który wymaga zarządzania i utrzymania _”.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)