Nowa generacja urządzeń Ricoh

Nowa generacja urządzeń Ricoh

Nowa generacja urządzeń Ricoh
Źródło zdjęć: © IDG
28.05.2008 13:30, aktualizacja: 28.05.2008 14:01

Firma Ricoh zapowiedziała prezentacje nowej generacji cyfrowych drukarek produkcyjnych na targach Drupa 2008 ( 29 maja - 11 czerwca ). Firma przedstawi również po raz pierwszy w Europie modele Ricoh Pro C900 i C900s - nowe, wysokowydajne cyfrowe drukarki kolorowe.

Goście poszukujący rozwiązań korporacyjnych mogą zapoznać się z ofertą urządzeń Ricoh, które maksymalizują wydajność, minimalizują koszty i umożliwiają zarządzanie kluczowymi zadaniami z zakresu drukowania. Ricoh przedstawi linię zintegrowanych narzędzi do zarządzania przepływem zadań, w tym druku IPDS i druku danych zmiennych. W segmencie druku komercyjnego, Ricoh zaprezentuje rozwiązania zapewniające wysokiej jakości, efektywne kosztowo drukowanie, w tym przyjazne użytkownikowi systemy łączenia i edycji prac. Goście będą mogli dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach druku produkcyjnego Ricoh,
w tym o systemach web-to-print, druku zindywidualizowanego i transakcyjnego. Oprócz tego, Ricoh zaprezentuje najnowsze wysokowydajne rozwiązania dla sektora graphic arts, w tym Ricoh Pro C900s i EFI Fiery RIP.

Web-to-print
Drukarkom produkcyjnym Ricoh towarzyszy oferta oprogramowania do cyfrowego składania zleceń, w tym systemy web-to-print i interfejsy dla zakładów usługowych. Prezentacje na stoisku Ricoh obejmować będą podstawowy system web-to-print pod nazwą Infotec PrintTicket oraz zaawansowany interfejs dla zakładu usługowego pod nazwą Digital StoreFront firmy EFI.

Użytkownicy systemu PrintTicket mogą składać zlecenia z dowolnego miejsca kontaktując się z dostawcą usług drukowania za pośrednictwem Internetu lub intranetu. System nie wymaga oprogramowania klienckiego - wszystkie funkcje dostępne są w przeglądarce.

Digital StoreFront umożliwia wysyłanie i korektę dokumentów z dowolnego komputera. Integrując Digital StoreFront z systemami druku produkcyjnego można stworzyć kompletny system obsługi zadań drukarskich.

Organizacja przepływu zadań
Zapowiadane są pokazy organizacji przepływu zadań na przykładzie urządzeń Ricoh Aficio MP C6000, Ricoh Pro 906EX, Ricoh Pro C900s i oprogramowania MicroPress i Fiery Central firmy EFI. Oba systemy są kompatybilne z JDF. MicroPress to wysokowydajne rozwiązanie do obsługi zadań w druku rastrowym. Nadaje się do środowisk wymagających druku masowego i systemów druku na żądanie, umożliwiając produkcję krótkich serii kompleksowych dokumentów. Fiery Central to wydajne, modularne rozwiązania oparte na systemie PDF, oferujące wysoką wydajność i skracające czas obsługi.

Ricoh zademonstruje również kompletny system zarządzania zadaniami drukarskimi, oparty na oprogramowaniu Infotec. Infostream to kluczowe narzędzie zarządzania dla central drukarskich oraz rozproszonych systemów drukowania. Jest to komplety system zarządzania drukiem, dający kontrolę nad każdym aspektem procesu drukowania, od zlecenia aż po sam wydruk
i alokację kosztów.

Druk spersonalizowany
Zaplanowano pokazy systemów druku spersonalizowanego na bazie urządzeń Ricoh Pro C900s, Ricoh Aficio MP C6000 i Ricoh Pro 906EX z oprogramowaniem Planet Press i PrintShop Mail firmy Objectif Lune. PlanetPress Suite umożliwia łatwe tworzenie i druk transakcyjnych i promocyjnych dokumentów o zmiennej treści, a także oferuje zaawansowane funkcje automatycznej dystrybucji i zarządzania przepływem zadań. PrintShop Mail to szybkie
i elastyczne rozwiązanie umożliwiające realizację prostych i złożonych zadań druku zmiennych danych.

Druk transakcyjny
Wybrane drukarki sprzętowo obsługują strumień danych IPDS w sposób natywny, co jest unikalne dla firmy Ricoh, zapewniając stuprocentową zgodność wydruków, dzięki której nie ma obawy o utratę ważnych danych w procesie przepływu danych pomiędzy różnymi systemami. Rozwiązania Ricoh z zakresu druku transakcyjnego są również zgodne ze strumieniami danych DJDE i Metacode. Na pokazach prezentowane są modele Ricoh Pro 906EX i EMP156 z systemem Ricoh IPDS i oprogramowaniem Mercury firmy docuFORM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)