Nokia z Androidem? Nie, to tylko...

Nokia z Androidem? Nie, to tylko...

Nokia z Androidem? Nie, to tylko...
Źródło zdjęć: © chip.pl
17.01.2014 12:30

Jeśli liczycie na rychłą premierę smartfona Nokii z systemem operacyjnym Android, o której huczy w internecie od jakiegoś czasu, to prawdopodobnie się przeliczycie.

Do sieci co chwila wyciekają informacje o nowym smartfonie z Androidem prosto z Finlandii, o tajemniczym urządzeniu o nazwie kodowej "Nokia Normandy". Niestety, rzeczywistość może być brutalniejsza, niż sądzicie. Jako że fiński producent po odsprzedaniu swojego działu urządzeń i usług nie może wydać na rynek telefonu przed końcem 201. roku bez porozumienia z Microsoftem, nie należało się spodziewać, że pracuje nad nowym smartfonem z Androidem. Mimo tego, pogłoskom nie było końca.

Okazuje się, że pod kodową nazwą "Normandy" kryje się nowy telefon z rodziny Asha, wzbogacony o zupełnie nową nakładkę na platformę Series 40. która od teraz będzie bardziej przypominać Androida. Przypomnijmy, że marka Asha wchodzi w skład umowy pomiędzy Nokią a Microsoftem.

Premiera nowego telefonu z linii Asha ma odbyć się pod koniec marca 201. roku. Wtedy zagadka powinna się ostatecznie rozwikłać.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Kinomaniak zamknięty – co się stało?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)