Nokia udostępnia bezłpatnie Ovi Files - 10 GB miejsca

Nokia udostępnia bezłpatnie Ovi Files - 10 GB miejsca

Nokia udostępnia bezłpatnie Ovi Files - 10 GB miejsca
20.08.2009 13:17

Nokia udostępnia bezpłatnie Ovi Files, usługę zapewniającą stały dostęp – z dowolnego miejsca i o dowolnej porze - do plików zapisanych na komputerze. Każdy nowy użytkownik rejestrujący się w Ovi Files otrzyma za darmo konto o pojemności 10 GB. Usługa ta jest dostępna przez dowolną przeglądarkę internetową, zarówno poprzez komputer, jak i bezpośrednio przy użyciu urządzeń mobilnych pod adresem https://files.ovi.com.

W przestrzeni dyskowej Ovi Files użytkownik może przechowywać pliki w dowolnym formacie (do10GB), a dzięki tej usłudze może również zdalnie zarządzać wszystkimi plikami znajdującymi się na maksymalnie dziesięciu komputerach podłaczonych do internetu. Wystarczy, że ma na każdym z nich zainstalowanego klienta Ovi Files i poda swój login i hasło. Pliki można przenosić, zgrywać lub przesyłać emailem pomiędzy własną przestrzenią dyskową, podłączonymi do sieci komputerami oraz dowolnymi innymi urządzeniami (np. PC, telefon) podłączonymi do internetu. W przypadku przesyłania pliku odbiorca dostaje emailem link, który umożliwia mu pobranie konkretnego pliku (odbiorca nie musi być zarejestrowanym użytkownikiem Ovi Files). Jeśli któryś z komputerów użytkownika jest wyłączony lub odłączony od internetu, ma on dostęp tylko do plików i katalogów zapisanych na przestrzeni online.

Dostęp do swoich plików z innego komputera lub telefonu komórkowego poprzez Ovi Files można uzyskać po zarejestrowaniu się na files.ovi.com. Subskrypcja jest prosta, wymaga podania jedynie loginu, hasła i adresu email. Po zalogowaniu się wybieramy z naszego komputera pliki, które chcemy przechowywać na Ovi Files - wystarczy zaznaczyć je jako „Anytime files”. kilkajac na nie prawym przyciskiem myszki. Od tego momentu, ilekroć zalogujemy się na swoje konto poprzez dowolne urządzenie podłączone do Internetu, zyskamy dostęp do przechowywanych na Ovi Files plików, nawet jeśli komputer źródłowy będzie offline lub wyłaczony.

Ovi Files zapewnia również stałą synchronizację plików umieszczonych na komputerze źródłowym i w przestrzeni dyskowej. Gdy dokonamy edycji czy zmian w pliku na tym komputerze zostaną one automatycznie i natychmiastowo zaktualizowane w przestrzeni dyskowej Ovi Files. Wystarczy więc zmiana pliku tylko w jednym miejscu (dokonana na komputerze źródłowym), a aktualizacja ta będzie natychmiast dostępna dla wszystkich, którzy mają dostęp do konta.

„Bezpłatne udostepnienie Ovi Files to kolejny krok firmy Nokia w celu zapewnienia użytkownikom pełnej mobilności. Dzięki tej usłudze mamy dostęp do wszelkich biurowych dokumentów w czasie podróży służbowej, a w czasie urlopu możemy korzystać z prywatnej muzyki i zdjęć pozostawionych na komputerze w domu. Ovi Files to swoboda pracy i rozrywka w dowolnym czasie i miejscu” – powiedział Piotr Bubak, dyrektor marketingu Nokia Poland.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)