Nielegalnie udostępniali sygnał płatnych telewizji. Zatrzymała ich policja

Nielegalnie udostępniali sygnał płatnych telewizji. Zatrzymała ich policja

Nielegalnie udostępniali sygnał płatnych telewizji. Zatrzymała ich policja
Źródło zdjęć: © flickr.com | flash.pro / Flickr (CC BY-SA 2.0)
Adam Bednarek
05.04.2017 17:31, aktualizacja: 06.04.2017 11:04

Mężczyźni umożliwiali nielegalne oglądanie płatnych kanałów za darmo. Wystarczył do tego specjalny dekoder i jednorazowa opłata.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie wspólnie z włodawskimi funkcjonariuszami zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ramach prowadzonej przez siebie firmy internetowej nielegalnie rozsyłali sygnał telewizyjny dwóch płatnych platform cyfrowych.

Lubelska policja nie podaje szczegółów, ale możemy podejrzewać, że chodzi o nc+ i Cyfrowy Polsat.

Przestępcy działali na terenie Włodawy i okolic - czytamy na stronie policji.

- W piątek policjanci z KWP i KPP we Włodawie przeprowadzili przeszukania m.in. w siedzibie firmy zajmującej się oficjalnie dostarczaniem internetu. Zabezpieczono sprzęt elektroniczny pełniący rolę serwerów sharingowych, dekodery do odbioru nielegalnego sygnału, a także laptopy, routery, druki przelewów czy potwierdzenia wpłat - informuje policja.

Według serwisu Wirtualne Media mężczyźni pobierali opłaty w wysokości od 50 do 80 zł. Za tę sumę można było oglądać płatne kanały bez konieczności uiszczania operatorowi miesięcznego abonamentu. Do działania niezbędny był specjalny dekoder, pozwalający odbierać nielegalnie sygnał.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że w proceder sharingu może być zamieszanych kilkadziesiąt osób, a czerpanie zysków z nielegalnej działalności organizatorów procederu mogło trwać nawet kilka lat. Jest jeszcze za wcześnie, by oszacować straty poszkodowanych firm.

Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)