Niebezpieczne wcielenie latarki taktycznej

Niebezpieczne wcielenie latarki taktycznej

Niebezpieczne wcielenie latarki taktycznej
Źródło zdjęć: © Defence Review
13.03.2008 10:30, aktualizacja: 13.03.2008 11:42

Na targach "SHOT Show 2008" zaprezentowano ciekawą broń - "MagPul FMG9". Jest to koncepcyjny projekt rozkładanego pistoletu maszynowego pełniącego również funkcję podręcznej latarki

*Amerykanie słyną z kultu broni. W wielu stanach można ją bez problemu kupić i nosić. Znany jest również przypadek, gdzie pozwolenie na broń zostało wydane niemowlakowi. *
Nie ma się zatem co dziwić, iż to właśnie w Stanach Zjednoczonych powstają militarne gadżety. Na tegorocznych, amerykańskich targach "SHOT Show 2008" zaprezentowano ciekawą broń - "MagPul FMG9". Jest to koncepcyjny projekt rozkładanego pistoletu maszynowego pełniącego również funkcję podręcznej latarki.

Po jego złożeniu, dzięki niewielkim rozmiarom możemy nosić go np. w tylnej kieszeni jeansów. Jak sama nazwa wskazuje kaliber FMG-9 wynosi 9 mm. Można do niego stosować standardowe magazynki od Glock’a 17 załadowane bardzo popularnymi nabojami „Parabellum” (9 x 19 mm NATO)
.

Obraz
© FMG-9 (fot. Defence Review)

Pasują do niego także przedłużone magazynki od Glock’a 18, które są w stanie pomieścić aż 31/33 sztuk amunicji. Na pierwszy rzut oka urządzenie wygląda bardzo niepozornie i przypomina przenośne radio, jednak za jednym przyciśnięciem guzika zmienia się w śmiercionośną broń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)