Nie chcesz surowych kar za ściąganie z P2P? Podpisz się i walcz

Nie chcesz surowych kar za ściąganie z P2P? Podpisz się i walcz

Nie chcesz surowych kar za ściąganie z P2P? Podpisz się i walcz
Źródło zdjęć: © [k-o] | [k-o]
18.11.2008 13:56

Rząd francuski chce wprowadzić kary za korzystnie z sieci P2P. Przewiduje się szybko wymierzane kary administracyjne. Po
dwóch ostrzeżeniach, za trzecim razem odcięcie na rok od Internetu. Egzekwowaniem przy pomocy ISP ma się zająć nowy
represyjny urząd. Stowarzyszenie ISOC Polska postanowiło sprzeciwić się nowemu, drastycznemu prawu szykowanemu dla krajów Unii i wezwało polskich polityków do zablokowania tej inicjatywy ustawodawczej.

W petycji umieszczonej na stronie Stowarzyszenia możemy przeczytać między innymi, iż „Niedozwolone wymienianie plików P2. nie jest problemem egzekwowania prawa, lecz właściwej oferty rynkowej. Zawiódł rynek, nie oferując konsumentom alternatywnych usług. Gdyby branże muzyczna, filmowa i medialna rozumiały że cyfryzacja to nie tylko więcej tego samego i wymiana sprzętu na nowszy, a przede wszystkim konieczność całkiem innego podejścia do potencjalnych klientów, miałyby dodatkowe dochody, a nie dodatkowe koszty na mało efektywne wysiłki egzekucji praw.”

Apel Stowarzyszenia ISOC Polska wydaje się być całkiem zasadny. Dzisiejsza walka z piractwem nie skupia się bowiem na szukaniu rozwiązań, zarówno po stronie konsumentów, jak i po stronie wytwórni, a dąży jedynie do zaostrzania prawa i kar. Wytwórnie płytowe i filmowe niezmiennie twierdzą, że „taniej się już nie da”, a jak choćby pokazuje nasz rodzimy rynek jest możliwe –. przypomnijmy choćby płyty wydane swego czasu, przez zespół Ich Troje i Michała Wiśniewskiego, sprzedawane w cenie kilku złotych.
ISOC nie oszczędza także prezydenta Francji pisząc o nim „Prezydent Sarkozy poprzez dyrektywę UE chce wprowadzić ten nowy kodeks Napoleona w całej Europie. Parlament Europejski przyjął poprawkę, zgodnie z którą tylko władza sędziowska jest władna ograniczać fundamentalne prawa i wolności użytkowników Internetu.

Jeśli zgadzasz się ze stanowiskiem ISOC i chcesz podpisać petycję przeciwko surowym karom za korzystanie z P2. możesz podpisać petycję.

Strona ISOC Polska znajduje się tutaj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)