Trwa ładowanie...
ycipk-x21mv7

Netflix stracił 24 mld dolarów w tydzień. Akcje lecą w dół w rekordowym tempie

Po tym, jak Netflix opublikował raport dotyczący wyników drugiego kwartału, akcje firmy zaczęły spadać w rekordowym tempie. W ciągu zaledwie tygodnia wartość firmy spadła aż o 24 mld dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Netflix - akcje jeszcze nie były tak nisko
Netflix - akcje jeszcze nie były tak nisko (iStock.com)
ycipk-x21mv7

Już w czwartek, 18 lipca, dzień po ogłoszeniu kwartalnego raportu firma straciła 17 mld dolarów. W ciągu sześciu dni Netflix stracił w sumie 24 mln dolarów. Co spowodowało tak duży niepokój inwestorów?

Zgodnie z opublikowanym raportem po raz pierwszy w historii firmy liczba subskrybentów w USA spadła - o 126 tys. Na całym świecie liczna Netflix zanotował wzrost o 2,7 mln abonentów, jednak plan biznesowy zakładał, że w kwartale liczba osób z aktywną subskrypcją wzroście o 5 mln na całym świecie.

Netflix: akcje spółki lecą w dół

ycipk-x21mv7

Jednak akcje spółki zaczęły spadać jeszcze przed opublikowaniem raportu, mniej więcej od 15 lipca, zaliczając 15% spadek między 17 a 23 lipca. Dzisiaj akcje Netflixa zaczynają iść w górę - od rana zanotowano 3,46% wzrost.

Netflix: akcje spółki lecą w dół Materiały prasowe
Podziel się

Analitycy uważają, że Netflix nie będzie w przyszłości zaliczał tak dużych wzrostów wartości akcji, jak do tej pory. Problemem przede wszystkim będzie pozyskiwanie nowych subskrybentów oraz rosnąca konkurencja na rynku serwisów VOD. Niebawem na rynek wejdą kolejne usługi tego typu: Disney +, HBO Max i platforma NBCUniversal.

Co więcej każda z tych firm udostępnia Netflixowi treści, a w związku z uruchomieniem własnej platformy, wiele produkcji zniknie z Netflixa. Tym samym firma będzie musiała zwiększyć wydatki na tworzenie oryginalnych treści. Według analityków wartość akcji może powrócić do tej sprzed spadku dopiero w 2020 roku.

ycipk-x21mv7

Zobacz też: "The Witcher". Zwiastun produkcji Netfliksa

Rosnąca konkrecja Netflixa

Problem z odpływem subskrybentów z Netflixa może być też spowodowany wzrostem cen. Co więcej konkurencja często oferuje swoje usługi sporo taniej. Dla przykładu za Amazon Prime zapłacimy 7,99 dolarów miesięcznie (lub 2,99 dolarów za samą opcję Prime Videos) Disney+ ma kosztować 7 dolarów miesięcznie, co stanowi połowę kosztów za abonament Netflix. Decydując się na roczny abonament zapłacimy jeszcze mniej.

ycipk-x21mv7

Tym samym może się okazać, że Netflix z taniej alternatywy dla tradycyjnej telewizji stał się najdroższą opcją przesyłania strumieniowego.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-x21mv7

ycipk-x21mv7
ycipk-x21mv7